ÜRITUS

Norra puhkpilliorkester Flekkefjord Musikkorps Balti Jaama Turul

17.09.2017 12:00
Flekkefjord Musikkorps on täiskasvanutest vaskpillimängijatest koosnev amatöörorkester. Flekkefjord on Lõuna–Norras paiknev väike linn, kus asub u. 9000 elanikku.
Orkester moodustati 1901. aastal ja koosneb hetkel 36-st muusikust, millest enamik on vanuses 40-60+. Flekkefjord Musikkorps mängib mitmekülgset repertuaari ja teeb kontserte kodulinna kirikutes ja vastvalminud kultuurimajas, sealhulgas peetakse ka välikontserte ning mängitakse riigiaastapäevale pühendatud paraadil. Iga 5 aasta tagant tehakse reis väljaspool Norrat.
Olles tegutsenud enam kui 30 aastat ühe ja sama dirigendiga ,sai orkester endale möödunud sügisel uue dirigendi. Selleks on Kaldo Kiis, kes on pärit Eestist. Peale dirigeerimise töötab ta organisti ja kirikumuusikuna.
Äsja toimus kohalikus kultuurimajas traditsiooniline kevadkonsert, kus lisaks orkestrile astusid üles vokaalsolistid ja nende endi instrumentaalsolistid. Mõnda sellel kontserdil esitatavatest lugudest on võimalik kuulata YouTube’is. Samuti saab orkestrit jälgida Facebookis.
Erakordse kontserdi annab Flekkefjord Musikkorps Balti Jaama Turu välituru alal 17. septembril kell 12.00. Tulge kuulama ja osa saama!
Balti Jaama Turg. 5157211