RETSEPT

VIDEO | Õigesti grillitud ribi paneb maitsemeeled tantsima

Searibi on Eesti rahva suur lemmik. Neid müüakse eelküpsetatult, erinevates marinaadides ja täiesti toorelt. Hea grillribi valmistamine on tegelikult väga lihtne. Vaja on ainult head toorainet, korralikke vahendeid ning pealehakkamist.
Suur suvi on käes ja grillihooaeg täies tuules. Selleks, et saaksid sel suvel oma grillimise viia täiesti uuele tasemele, saad 12 saate jooksul Kamado Joe, Balti jaama turu ning Tere kaasabil õppida valmistama kõige erinevamaid grillroogasid. Näitame, kui lihtne on tegelikult suus sulavate roogade valmistamine, kui kasutada on hea tooraine, kindlad vahendid ja mõned lihtsad tarkused.
Grillisaate "Sütel sündinud" teine episood annab huvilistele kätte täpsed juhendid, kuidas grillida ise kodus üks täiesti imeline grillribi. Grillkokk Gustav Martin teeb koos vaatajaga terve protseduuri läbi ning loomulikult pole selles kõiges tegelikult midagi keerukat.
Grillribi
Liha:
- 1 kulinaarse ribi plaat
- apelsinimaitseline maitseainesegu
- apelsinimoos
- tšillihelbed
- õli
Eemalda ribiplaadi sisemiselt poolelt kelme ning kontide peal olev kelme. Määri ribiplaat õliga, raputa peale maiteainesegu ja hõõru see ühtlaselt laiali. Lase vähemalt 2 tundi maitsestuda. Pruunista liha kõrgemal temperatuuril. Küpsetamiseks aseta liha kaudse tule peale ja lisa sütele kirsipuulaastud suitsumaitse saamiseks. Küpseta 140–150 kraadi juures, kuni liha sisetemperatuur on vähemalt 70 kraadi. Küpsetamisel tuleb liha iga 15–20 min järel mõlemalt poolt mop'ida. Mop-kaste aitab küpsemisprotsessile kaasa. Tõsta liha 20 minutiks fooliumisse puhkama. Lõika liha kontide vahelt lahti ja serveeri.
Mop-kaste:
Vala kaussi apelsinimoos, sega juurde maitse järgi tšillihelbeid ja lisa õli, et teha kaste natuke vedelemaks. Võid lisada ka võid.
Võimalusel lase kaste kora keema, see aitab maitsetel paremini seguneda.
Kanna kaste silikoonpintsliga iga 15–20 min järel lihale.
Kõrvale valmista
kartulid grillil – küpseta fooliumis ja lisa peale võid
küüslauk – grilli
tomat – lihtsalt grilli
Head grillimist!
Balti Jaama Turg. 5157211