Lapsega kodus

Hommikul ärgates vaatab otsa üks uudishimulik silmapaar ja küsib päevast päeva korduvat küsimust: “Emme-issi, mis me täna põnevat teeme?” Aeg on uuteks väljakutseteks ja tegevusteks, mis juba ammu kättevõtmist oodanud on.

1. Looge toidukunsti!

Laps tahab tunda end kasulikuna. Kodus pikemat aega “puhkusel viibides” on toidu valmistamist palju ja isegi see äärmiselt kosutav tegevus võib mingist hetkest rutiinseks muutuma hakata. Ka lapsevanemal on kui mitte lihtsam siis vähemalt põnevam kui see endast natuke väiksem inimene kokata aitab. Mis sest, et tagajärjeks võivad olla leivale lõigatud 2cm paksused kurgiviilud ja laiali määrimata võikuhi.

Mis oleks kui lõunaks planeeritud spagetid saaks seekord serveeritud hoopis taldrikule elama kolinud karuna. Järgmine kord toidukunsti luues ootaks ees aga kotlettidest öökullid või munateki alla kerra kerinud riisist lõvi.

Lapsega kodus

Magustoidule saab samuti loovalt läheneda, valmistada desserdiks nt banaanitüvedega kiivi-apelsinipalmid või pirnidest, viinamarjadest hambaorgiokastega siilipoisid! Toredalt mõjuvad jänesteks maskeeritud lihtsad pisikesed pannkoogid. Kunstianne saab nii tutvustatud küll ainult oma pereliikmetele, kuid võib kihla vedada, et lõbusalt serveeritud suupoolist on ka poole vahvam süüa. Proovige järgi! Kui mitte muu, siis vahelduse ja päeva rõõmsamaks muutva kogemuse pärast kindlasti!

Lapsega kodus

2. Lugege vanu raamatuid!

Päevad mööduvad, märkamatu kiirusega ringi sagides ja argitoimetusi tehes, oma aja nõuavad kasvõi mahukad lapse virtuaalsed treening- ja laulutunnid. Õhtul rammestunult teki alla pugemise eel otsige välja iseenda kunagised lemmikraamatud, mis paljud taas uues kuues välja antud on. Hea idee on järeltulijale legendaarse Jussikese seitse sõpra” vahvate ridade abil mänguliselt nädalapäevi õpetada. Päris pisikeste põnnidega jagamiseks on üheks imeliseks väljaandeks kõvade kaantega papist taskuköites Muna” raamat. Kes siis Aino ja varese südamlikku lugu ei teaks!

Lapsega kodus

3. Korrastage fotoalbum!

Käes on aeg, et teha korda oma kodu visiitkaart, riiulid. Üks armas mõte, mida tütre või pojaga koos ette võtta, on ilmutada ja seejärel süstematiseerida nii uued kui vanad paberfotod. Pildialbumit luues on liigutav ja põnev märgata, kuidas laps jäädvustatud inimesi ära tunda proovib. Uurides ja kommenteerides võib ta nt sassi ajada isa vanaisaga või ema beebipildilt leida iseenda.

Lapsega kodus

4. Leidke oma ruum!

Täiskasvanu, kes on olude sunnil kodukontorisse töötama suunatud, viibib tõenäoliselt ima võsukesega hommikust õhtuni koos. Tore, et lõpuks on võimalik kõiki varem igatsetud tegevusi ühiselt teha, kuid ka laps vajab vahepeal vanematest puhkust ja soovib isiklike mõtetega oma territooriumil rahus olla.

Peitu pugemise paigaks võib olla voodi ja tooli vahele ehitatud pisike onn, papist kast, klotsidest valmistatud kindlus, lõngakerade korv või spetsiaalne ruumijagaja, millega väike inimene ennast suuremast eraldada saaks.

Lapsega kodus

5. Olge koos!

Meisterdage paberist nukke, pange puslesid kokku, laia valiku kunstitarbeid leiad Astri e-poest. Maalige remonti mineva korteri vanale tapeedile naljakaid olendeid. Kallistage, olge tänulikud, et on aeg ja võimalus olla koos! Käes on hetked, mis loodetavasti jäävad kauaks meelde ja meenutavad end veel ka paljude aastate pärast! Olge koos!

#püsikodus

Huvitavat lugemist