Lihtsad sammud rohelisema elu poole

Ikka ja jälle käib peast läbi mõte, et peaks oma elu kuidagi rohelisemaks muutma, aga kuskilt ei oska peale hakata. Eesmärgid võivad tunduda hirmutavalt suured, kallid ning suurt ümberharjumist vajavad. Seega said kirja kõigile jõukohased eesmärgid, mida tasapisi käsile võtta.

 

Planeeri oma toidukorrad

See võib tunduda hirmuäratavalt suur algus, aga tegelikult on lihtne. Näiteks võta eesmärgiks käia poes korra nädalas. Hinda realistlikult kui palju nädala sees kodus sööd. Kui oled kiire elurütmiga inimene, siis jõuad hommikul kaasa haarata kiire ampsu ning kerge õhtusöögi. Seega pole sul koju rohkem vaja kui hommiku- ja õhtusööki ning mõned kiired näksid. Koosta toidunimekiri ning hinda koguseid pigem väiksemateks, et vähendada toidujäätmete hulka. Kui toidunimekiri valmis, siis haara kodust kaasa riidest kott ja suundu poodi. Poes olles ürita kinni pidada nimekirjast, mitte kaasa minna kõikide impulsiivostudega, aga mõni hea asi luba endale ikka. Võimalusel eelista kodumaist toitu, sest selle ökoloogiline jalajälg on väiksem ja nii saad toetada ka kohalikku põllumeest. 

  

Lihtsad sammud rohelisema elu poole


Kodu ja riided korda

Kodu ning riiete korrashoidmine on üks hea võimalus raha ja looduse säästmiseks. Kui vanasti oli näiteks uue nööbi ette õmblemine iseenesest mõistetav, siis tänapäeval tehakse seda üha vähem. Pese oma asju hoolikalt, kasutades loodussõbralikke pesuvahendeid. Vajadusel tee ise väikeseid parandusi ning mõne kiire nipiga saad riided värskendatud. Käi riided üle topieemaldajaga ja asjad näevad välja nagu uued. 

 

Jätkusuutlik kosmeetika

Asenda oma vatitikud last swab tikkudega, varu kappi piisavas koguses korduvkasutatavaid vatipatju ning järgmisel korral osta bambusest hambahari. Need väikesed muutused omavad juba suhteliselt suurt mõju. Lisaks sellele saad vahetada oma kosmeetika jätkusuutlikuma vastu. Vali tavalise šampooni asemel tahked tooted või eelista pakendeid, mis on tehtud taaskasutatud plastikust. Näiteks saad kaubamärgi Tilk pakendid tagastada Astri Grupi keskuste infopunktidesse, kust need uuesti ringlusesse jõuavad.

 

Lihtsad sammud rohelisema elu poole


Sorteeri prügi

Üks kõige lihtsamatest viisidest rohelise eluga alustamiseks on prügi sorteerimine. Lihtne tegevus, mis ei nõua palju aega, aga mille mõju on suur. Lisaks sellele saad prügi sorteerides silma peal hoida enda tarbimisel. Kui tekib liiga palju biojäätmeid, siis mõtle läbi enda toidukorrad, kui pakendeid, siis saad näiteks järgmine kord oma karbi poodi minnes kaasa haarata. 


Muutused ei tule üleöö, kuid käegakatsutavate eesmärkidega on tee rohelisema eluni lihtsam. Iga väike muutus annab lõpuks kokku suure panuse.


Soovitused


Huvitavat lugemist