Looduspere

Chicza kaneeliga närimiskumm 30g

3,36 €
Suuruste tabel

Peale lattu jõudmist on valmis väljasaatmiseks 24 tunniga..
Valmis väljasaatmiseks 24 tunniga.

Täielikult biolagunev kaneelimaitseline närimiskummi.
Koostis: roosuhkur* 37%, närismismass* 35%, fruktoos* 24%, agaavisiirup* 3%, kaneel*.
* – mahepõllundusest
Päritolumaa: Mehhiko.
Säilita toatemperatuuril pimedas ja kuivas, suletud pakis.
Ühikuhind: 99.67 EUR/kg
------------------
Iidsest maiade traditsioonist Mehhikos on pärit protsess, kuidas chicozapote puudest, mis kasvavad Edela-Mehhiko džunglites, eraldada lateksit.
Chicozapote puudest saadud lateksit keedetakse, kuni see muutub kleepuvaks, seejärel sõtkutakse ning vormitakse ristkülikukujulisteks klotsideks, mida kutsutakse marquetas. Chicozapote puudest ei saa lateksit, kui istutada nad väljaspoole oma loomulikku keskkonda. Nad vajavad vihmametsa kompleksset bioloogilist kooskõla, et mahla toota.
Chicozapote lateks eraldadakse 100 jala kõrgustest puudest, tehes nende koorde Z- kujulised sisselõiked, mis siksakina jõuavad alla maapinnale asetatud anumani, kuhu aeglaselt hakkab tilkuma mahla. Iga puu annab keskeltläbi 3-5 kg mahla ühe lõikamise kohta, peale seda peab puu puhkama 6-7 aastat. Selline lõikamine ei kahjusta puid. Vedel lateks, mis puudest eraldub, keedetakse ja dehüdreeritakse. Tekib kleepuv pasta, mis laotatakse laiali, sõtkutakse ja lõpuks vormitakse tahketeks marquetadeks. Iga klotsike on markreeritud tema tegija nimega. Kuna jätkusuutlik tegevus vihmaetsades on sertifitseeritud FSC poolt, siis sisaldavad need markreerinud väga olulist ja täpselt infot. Väga vähestel toodetel on olemas nii põhjalik toomisprotsessi jälgitavus.
Chicza nätsu tegemiseks sulatatakse looduslik lateks koos naturaalsete vahadega ja lisatakse looduslik magusaine – agaavisiirup või teised looduslikud marjamaitsed ning vürtsid.
Enamus müügil olevatest närimiskummidest sisaldavad umbes 5-7% naturaalset kummi, kui sedagi. Ülejäänud tootest on tehislik ja valmistatud nafta baasil tehtud polümeerist, mis on tegelikult plastik. Lisaks sisaldavad tavanätsud suurel hulgal keemilisi värvaineid, maitsetugevdajaid, suhkruasendajaid ja muid tervist kahjustavaid aineid.
Väga oluline aspekt Chicza nätsu juures on ka biolagunev koostis. Paari nädalaga on see jälle osake loodusest.
Majajuht ›

Enne kohale tulekut, uuri palun kauba hinnastamist ning laoseise klienditoelt.

Tasuta tarne
Astri Grupi keskuste ja turgude pakiautomaatidesse on kohaletoimetamine tasuta.
SmartPOST pakiautomaat 3,90 €
Peale väljasaatmist jõuab toode sinuni 1-2 tööpäevaga. Tasuta tarne Astri Grupi keskuste ja turgude pakiautomaatidesse.
Kuller 7,90 €
Peale väljasaatmist jõuab toode sinuni 1-2 tööpäevaga (v.a pühapäev ja väikesaared).
SmartKULLER 7,90 €
Peale väljasaatmist jõuab toode sinuni 1-2 tööpäevaga (v.a pühapäev ja väikesaared).
Omniva pakiautomaat 3,90 €
Peale väljasaatmist jõuab toode sinuni 1-2 tööpäevaga (v.a pühapäev ja väikesaared). Tasuta tarne Astri Grupi keskuste ja turgude pakiautomaatidesse.
Omniva pakiautomaat (Läti) 7,90 €
Peale väljasaatmist jõuab toode sinuni 3-5 tööpäevaga..
Omniva pakiautomaat (Leedu) 8,90 €
Peale väljasaatmist jõuab toode sinuni 3-5 tööpäevaga..

Loe kohaletoimetamise kohta ›

Kui Te avastate, et ostetud toode Teile mistahes põhjusel ei sobi, on Teil õigus toode tagastada või ümber vahetada 14 päeva jooksul alates selle kättesaamisest..
Loe tagastamise kohta ›