PAKKUMINE / Looduspere

Suvi on käes!

Mineraalsed päikesekaitsekreemid Loodusperest!
1. Milleks on päikesekreemi vaja?
Päiksekreem kaitseb nahka päikesekiirte kahjuliku mõju eest ning naha põletuse ja punetuse eest.
Esimene valik tuleb teha silmas pidades nahatüüpi ja päikesekaitse faktorit. SPF näitab, mitu korda pikendab päiksekreem naha kaitsevõimet päikese vastu. Näiteks tumedama nahaga inimese loomulik kaitse on 15 minutit. Kasutades kreemi SPF faktoriga 6, võib ta viibida päikse käes 6×15 minutit ilma päiksepõletust saamata. NB! Kui olete heleda nahaga, viibite väljas lõunasel ajal või päevitate esimesi kordi, siis tuleb vastavalt arvestada naha madalama kaitsevõimega.
2. Mida sisaldavad päikesekreemid?
Et nahka kaitsta, sisaldavad kreemid päikesekaitse filtreid. Need on ained, mis peegeldavad valgust tagasi või neelavad päiksekiirgust, takistades kiirguse jõudmist nahapinnani. Päikesekaitse filtrid jagunevad keemilisteks ja naturaalseteks ehk füüsilisteks.
3. Mis on keemilised päikesekaitsefiltrid?
Need on väga keeruka struktuuriga ühendid, mis on valmistatud enamasti naftasaadustest (petrolkeemilised ühendid). Nad suudavad neelata päikesekiirgust, kuid põhjustavad naha ülekuumenemist. Keemilisi filtreid kasutatakse nende odava hinna tõttu – pealegi on nad läbipaistvad, nähtamatud ega tekita nahale anti-esteetilist valget kihti.
Keemilistel päikesefiltritel on tõestatud negatiivne mõju organismile ja kogu looduskeskkonnale. Tänapäeval soovitavad paljud arstid kasutada ainult füüsiliste kaitsefiltritega päikesetooteid.
4. Mis on füüsilised päikesekaitsefiltrid?
Füüsilised filtrid on tsinkoksiid, talk, titaandioksiid, alumiinium hüdroksiid.
Füüsilised (ehk mineraalsed ehk naturaalsed) filtrid peegeldavad päikesekiiri tagasi, kuumendamata nahka üle. Nad ei imendu naha sisse vaid kaitsevad seda pealtpoolt. Nende keemiline koostis on lihtne ja nad on tunduvalt nahasõbralikumad.
5. Miks ei ole füüsiliste filtrite kasutamine levinud?
Peamine puudus on see, et nad jätavad nahale valkja kihi – seda seetõttu, et nad ei imendu nahka täielikult. See ja kallim hind on põhjus, miks inimesed eelistavad teadmatusest nende loomulike filtrite “keemilisi sugulasi”. Tegelikult on loomulikel filtritel eeliseid rohkesti: mida rohkem neid määrida, seda rohkem nad kaitsevad. Samal ajal kui keemilised filtrid imenduvad nahasse ning annavad olenemata doseerimisest sarnase kaitse.
Eelistada tuleks kindlasti füüsilisi filtreid ja need on ainsad lubatud filtrid öko-kosmeetikas ( sertifikaadid BIDH, ICEA, Ecocert, Aiab).
6. Mida kreemid veel sisaldavad?
Ettevaatust kreemidega, mis reklaamivad end kui veekindlaid! Enamasti sisaldavad need lisaks mineraalõlisid ja petrolkeemilisi ühendeid nagu näiteks Paraffinum liquidum, Petrolatum, Vaseline, Mineral oil.
Need ühendid on mitmesuguste negatiivsete mõjudega nahale, organismile ja looduskeskkonnale. Nad on keelatud bio-toodetes. Neid kasutatakse kreemides, mis on mõeldud näiteks vetelpäästjatele või sportlastele kes ei saa end pidevalt kreemitada. Negatiivsed mõjud on komedogeensus (ummistavad nahapoore, laskmata nahal hingata), allergiarisk ning kantserogeensus teatud ühendite puhul. Vältida tasuks ka silikoone – need annavad kreemile võltsilt meeldiva koostise – kreem imendub, jätab siidiseks, teda on hea määrida. Laboratooriumi katsed on paljud silikoonid tunnistanud kantserogeenseks ja geenimutatsioone põhjustavateks. Silikoonid on näiteks: Dimethicone, Ciclomethicone, Dimethiconolo ja paljud muud “one” lõpulised ühendid.
Majajuht ›

Enne kohale tulekut, uuri palun kauba hinnastamist ning laoseise klienditoelt.