ÜRITUS

Tartu Kõrgema Kunstikooli näitus "TAHAN KA!"

03.05.2018 18:00
“TAHAN KA!” on Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini ja restaureerimise eriala ülevaatenäitus, mis koondab õppeaastate jooksul tehtud üliõpilaste töid.
Näitus avatakse neljapäeval 3. mail kell 18 Lõunakeskuse 3. sissepääsu juures ja töödega saab tutvuda kuni 31. maini, 2. ja 3. sissepääsu juures.
Pealkiri “TAHAN KA!” koondab enda alla mitu soovi. Soovi uurida ja unistada, luua ja kujundada, kanda ja katsetada või lihtsalt soovi midagi teada saada või osata.
Nende soovide realiseerumist demonstreerivad ka näitusel esitletud tööd. Samasuguseid soove proovib näitus äratada ka külastajates.
Näitusel on esindatud disaini ja restaureerimise õppeülesannete käigus tehtud tööd, mis annavad ülevaate eriala raames õpetatavatest teadmistest ja oskustest.
Peale aksessuaaride, köidete ja laegaste on näitusel esindatud ka restaureeritud ja restaureerimist vajavad tööd.
Tööde autoriteks on eriala õppivad või juba lõpetanud õpilased ja juhendajateks nahadisaini osakonna õppejõud ja meistrid Maila Käos, Rutt Maantoa, Juta Mölder,
Kristel Suigussaar, Karin Kallas, Tiina Karu, Kaia Lukats ja Tõnu Ojaperv. Lisaks on õpilaste töid juhendanud ka mitmed teised meistrid üle Eesti.
Lõunakeskus. 7315500