UUDIS

TAB 2017 rahvusvaheline installatsioonivõistluse näitus rändab Pärnusse

Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB 2017 rahvusvahelise installatsioonivõistluse ulmelisi töid saab alates 12. märtsist vaadata Pärnu Keskuses.
Rahvusvahelisele avatud konkursile laekus esimeses võistlusvoorus 200 portfooliot, millest valiti välja 15 finalisti. Võidutöö autoriks on Londonis tegutsev põnev uue põlvkonna arhitekt Gilles Retsin installatsiooniga ‘‘Digitaalsed ehitusblokid‘‘, mida saab täissuuruses vaadata Tallinnas Eesti Arhitektuurimuuseumi ees. Arhitekt Gilles Retsin pakub oma võidutööga välja ehitusplokkide kasutamise idee, mille abil on võimalik ehitada erineva struktuuriga vorme nagu Lego klotsidest. Tööd iseloomustab silmapaistev esteetika ja uudne vineeri kasutamine. Puitpaneelid annavad hästi aimu sellest, mida on võimalik korda saata CNC-freesimise ja võrdlemisi odavate puittoodetega.
TAB 2017 installatsiooniprogrammi eesmärk oli pakkuda arhitektuurivaldkonna tõusvatele tähtedele võimalust projekteerida ja ehitada puidust installatsioon, mille loomisel kasutatakse uuenduslikult Eesti puitmajatootjate tootmisvõimekust. Eesti kontekstis pakub TAB installatsiooniprogramm võimalust edendada puitmajatootjate ja arhitektide vahelist koostööd. Eesti ettevõtted ei suuda võistelda masstootmise vallas ning peaksid keskenduma pigem erilahendustele, sest väiksemad tootmisettevõtted suudavad muutuvate nõudmistega kiiremini kohaneda. Ühelt poolt eeldab see käsitsitööd, mis praegusel ajal Eestis domineerib, teiselt poolt aga kasvab üha nõudlus automatiseerimise järele kõigis tootmise etappides, disainimisest kokkupanekuni.
Kuraatorid: Sille Pihlak ja Siim Tuksam (PART)
Produtsent: Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ
Žürii: Claudia Pasquero, arhitekt, ecoLogicStudio kaasasutaja ja TAB 2017 peakuraator; Martin Tamke, arhitekt, arvutusliku disaini ja materialiteaduse asjatundja, Taani Kuningliku Kunstiakadeemia (KADK) Infotehnoloogia ja Arhitektuuri Keskuse (CITA) kaasprofessor; Triin Ojari, Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor (Tallinn).
Ekspositsioon rändab Pärnusse Tartust, enne seda oli näitus eksponeeritud Eesti Arhitektuurimuuseumis ja Narva kolledžis. Näituse peatoetaja on Eesti Kultuurkapital.
Installatsiooni Programmi kohta leiad rohkem infot http://2017.tab.ee/et/programm/installatsioonivoistlus/.
Fotod: Iris Kivisalu
Pärnu Keskus. 4459677