Photopoint

Pentax 645Z + 55mm Kit

5 499,00 € 8 999,00 €
Suuruste tabel

Peale lattu jõudmist on valmis väljasaatmiseks 3 päevaga..
Valmis väljasaatmiseks 3 päevaga.
Pentax 645Z kere 
+ smc PENTAX-D FA 645 55mm f/2.8 AL [IF] SDM AW ilmastikukindel objektiiv

 • 51 MP CMOS sensor, ISO 204 800
 • Full HD video
 • 3,2'' kallutatav LCD ekraan
 • LiveView pildistamine foto ja video puhul
 • Uus SAFOX XI autofookuse süsteem
 • "Selle pildi detailsus, eredus ja üleüldine esteetika olid tavapärasest hoopis erinevad. Arvan, et Pentax 645z fenomenist saab täielikult aru ainult siis, kui oled selle kaameraga ise pildistanud."
  Loe lähemalt "Karbist välja: Pentax 645Z keskformaatkaamera" artiklist Photopointi ajaveebis!

  Suure CMOS pildisensori ületamatu lahutusvõime ja loomulik atmosfäär

  Sensori suurus tähendab lLahutusvõimet ja kujutise sügavust. Seetõttu kasutatakse tipptasemel profifotograafias keskformaatkaameraid, mille loomisel on prioriteediks seatud pildikvaliteet. PENTAX 645Z on varustatud suure 43,8 × 32,8 mm CMOS pildisensoriga. See on umbes 1,7 korda suurem kui 35mm täiskaaderkaamera sensor, võimaldades jäädvustada pildistatava teravust ja atmosfääri oluliselt paremini. Kuna lisaks sellele on teravussügavus õhuke, saab vabalt kontrollida ka tausta uduseks muutmist. PENTAX 645Z on tublisti efektiivsem ja väljenduslikum meeliköitvate piltide jäädvustamiseks.
   
  51,4 efektiivset megapikslit
  PENTAX 645Z kaameral on umbes 51,4 efektiivset megapikslit. Selline pikslite arv annab absoluutse eelise kõrget eraldusvõimet eeldavate objektide jäädvustamisel nagu näiteks maastik. Teravuse ja detailsuse eelised tulevad välja ka A3 mõõdus väljatrükkidel. Kuna igas võttes on piisavalt pildiinfot, toimub ka värvimuutusi vähem. See lubab julgemalt muuta parameetreid ning kohandada lõppviimistlust muretsemata pildi rikkumise pärast.
   
  Maksimaalne ISO 204 800
  Ülimalt kõrge maksimaalse ISO 204 800 tundlikkuse muudavad võimalikuks pildiprotsessoris toimuv õrn ja põhjalik müratöötlus ning kõrge signaali/müra suhtega pildisensor. Vähese mürasuse ja teravate piirjoontega kujutisi on võimalik saada ka kõrgemate ISO seadistuste korral. Avaarvu ja säriaja valikute laiem ulatus lubab sul muuta liikumist udusemaks ning väljendada emotsiooni just nii nagu soovid.
   
  Pildiprotsessor PRIME III
  Kaameras on kasutusel PENTAXi uusim pildiprotsessor: PRIME III. Selle protsessori töökiirus on umbes viis korda kõrgem kui PRIME II protsessoril, suutes kiirelt hakkama saada 51,4 megapiksliga. Kiire protsessor annab oma panuse ka oluliselt paranenud sooritusvõimesse, mille hulka kuulub ka kiirem pildi kuvamine pärast võtet.
   
  AA-filtrivaba
  Kuigi madalpääsfilter hoiab valed värvid ja muaree kontrolli all, kaasneb sellega kahjuks üleüldine kujutise teravuse langus. PENTAX 645Z puhul eemaldati see filter pildisensori disainist eesmärgiga anda esmane prioriteet lahutusvõimele. Sellest tulenevalt suudab kaamera realiseerida objektiivi ja pildisensori lahutusvõime täieliku potentsiaali. Ületamatu lahutusvõime suudab näiteks maastikuvõtte puhul jäädvustada teravana ka üksikud puulehed.
   
  Objektiivi kompenseerimise funktsioon
  PENTAX 645Z on varustatud täisfunktsionaalse objektiivi korrektsiooniga. Lisaks moonutuste ja kromaatiliste aberratsioonide korrigeerimisele on lisatud ka äärealade valgustatuse ja difraktsiooni korrektsioon. PENTAX 645Z suudab efektiivselt parandada ka kinnise avaga pildistamisel tekkivat difraktsiooni. Lisaks on kaamera varustatud fringe korrektsiooniga, mida saab kasutada RAW piltide töötlemisel. See kaamera toetab kõrgema kvaliteediga lõppviimistlust.
   
  Peened ja sujuvad üleminekud
  Suurel CMOS pildisensoril on piisav punktisamm ning kõrgne signaali/müra suhtega signaal. PENTAX 645Z puhul on eredate alade ärapõlemine ja detailide kadu varjualades ebatavalised. Sujuvad üleminekud varjude ja värvide vahel annavad detailsema joonisega kujutise.
   
  Kaunilt udune taust ja rikkalik kolmedimensionaalne tunnetus
  Keskformaatkaamera üheks oluliseks eripäraks võib pidada ka tausta udustamise efekti. Teravussügavus on õhuke ja udustamine on sujuv. Lahtise avaga tehtud piltidel tunduvad objektid veelgi kolmedimensionaalsemad kui palja silmaga vaadates. Need omadused tagavad pehme, rikkalikult kolmedimensionaalse kujutise ja atmosfääri, mis on iseloomulik keskformaatkaameratele.
   
  Mobiilsus, mis keskformaadis digikaameratel seni puudus.
  Hea reaktsioon ja kiire töö on saavutatud kogu pilditöötlusüksuse uuendamisega. Lisaks autofookuse ja pilditöötluse tööle on võrreldes PENTAX 645D-ga oluliselt kiiremaks muutunud ka kujutise kuvamine pärast pildistamist. Mahukas puhvermälu lühendab piltide mälukaardile kirjutamise aega ning lubab pildistada sujuvalt sarivõttega RAW faile. Need omadused lubavad pildistada järjest ja mugavalt. Varem polnud see keskformaatkaameratega võimalik. PENTAX 645Z on ideaalne portreetööks ja liikuvate objektide jäädvustamiseks.
   
  Ülitäpne SAFOX 11 autofookuse süsteem
  PENTAX 645Z kaameras on kasutusel SAFOX 11 autofookuse süsteem. Aberratsioonide kontrollimiseks on optilises süsteemis kasutusel difraktsioonläätsed. Teravdades sensorile langevat kujutist on tulemuseks suurepärane autofookuse täpsus. Valgusallika tuvastamise sensor hoiab ära kunstvalgusallikate mõju AF süsteemi täpsusele. Kõrgtäpne teravustamise ja reageerimise süsteem annab tulemuseks teravad ja kõrge lahutusvõimega pildid.
   
  f/2.8 ühilduv AF
  Kaadri keskel olevad kolm AF punkti toetavad f/2.8 autofookust. Kasutades maksimaalse f/2.8 avaga objektiivi aitab see süsteem tagada ülitäpse teravustamise. See on eriti kasulik kui soovite eriti õhukest teravussügavust.
   
  Tumedate objektide jäädvustamine, -3 EV mõõtmisega AF
  Ülitundliku AF sensoriga on saavutatud kuni -3EV valgusvoo mõõtmine (25 keskmist punkti). Isegi tumedamate objektide puhul, mida on raske silmaga näha, pakub see AF süsteem sujuvat ja täpset teravustamist.
   
  Ülim objekti tuvastamise võime - 27 AF punkti
  Kaamera 27 AF punktist on 25 ristitüüpi punktid, mis on varustatud joonsensoritega nii vertikaal- kui ka horisontaalsihis. Selle süsteemi suurepärane tundlikkus toimib kõigis situatsioonides.
   
  Pentaxi reaalajas stseeni analüüsimise süsteem
  See omadus tuvastab värvide jaotumise kaadris, pildistatava värvi ja liikumise ning optimeerib automaatselt automaatsäri, autofookuse ja värvitasakaalu seosed ja juhtimise. Süsteemi tuumaks on stseeni analüüsimise süsteem, mis seob omavahel 86 000 piksliga RGB mõõtesensori ja PRIME III protsessori. Stseenide põhjalik analüüs muudab võimalikuks ülima täpsuse ja stabiilse pildistamise.
   
  Jäädvustab täpseks analüüsiks tõetruult värvid, kuju ja liikumise
  PENTAX 645Z kasutab umbes 86 000 piksliga RGB mõõtesensorit, mis jälgib stseeni reaalajas ja tuvastab ereduse, värvi ja liikumise. Süsteem töötab nii peenelt, et on tavapärase 77 tsooniga mõõtesüsteemiga võrreldes hoopis kõrgemal tasemel. Hämaras mõõtmise piir on -1EV (ISO 100/55mm f/2.8). See omadus saavutab kõrge säritäpsuse ka hämaras.
   
  Täpne värvide jäädvustamine kõigis kaadri alades
  PENTAX 645Z on varustatud Multi-Pattern Auto WB värvitasakaalu süsteemiga, mis jagab kaadri väikesteks osadeks ning rakendab igale neist optimaalseimat värvitasakaalu seadistust. See funktsioon lahendab erinevatest valgusallikatest, varjudest ja päikesevalgusest põhjustatud värvitemperatuuri erinevused ning annab tulemuseks ühtlaste värvidega pildi nagu seda inimsilm näeb.
   
  Kiire failide salvestamine, kaks mälupesa
  Kaks mälukaardipesa vastavad UHS-I standardile. Kiire kirjutamine tagab puhvri nobeda tühjenemise ning seega ka kiirema pildistamise. Lisaks saab faile salvestada dubleeritult kahele eraldi kaardile või eraldada neid RAW/JPEG vormingu järgi. Samuti on võimalik kasutada Eye-Fi kaarte ja FLU kaarte (O-FC1, eraldi müüdav). 
   
  Kallutatav LCD ekraan liigub -35° kuni 125°.
  PENTAX 645Z LCD ekraan on varustatud kallutusmehhanismiga. Ekraani saab pöörata 35° alla ja 125° üles. Laia vaatenurgaga 3,2" paneelil on 1,037 miljonit pildipunkti. Kallutamine lihtsustab madalast ja ka kõrgest võttepunktist pildistamist, sest Live View otsevaadet on ekraanilt mugav jälgida. Ekraani konstruktsioonis puudub LCD paneeli ja katteklaasi vahel õhuvahe, mis vähendab seesmisi peegeldusi. Peegeldusvastase AR kattega karastatud klaas ei purune kuigi kergelt ning tagab eeskujuliku nähtavuse ja vastupidavuse kriimudele.
   
  Live View
  See mudel on varustatud Live View funktsiooniga, mida saab kasutada fookuse täpseks kontrollimiseks suurendatud vaates (maksimaalselt 16×). Lisaks ülimalt täpseid tulemusi andvale kontrastituvastusega autofookusele saab kasutada ka näotuvastusega autofookust ja Focus Peaking funktsiooni. Kuna selliseid efekte nagu Custom image ja värvustasakaal näeb kohe ekraanil, saate oma loovust laiendada.
   
  Optiline pildiotsija
  Kaamera kere mõõtmete vähendamiseks võeti pildiotsijas kasutusele trapetsoidne prisma. Paigutus on kallutatud kerest 9° ettepoole, optimeerides optilist teekonda veelgi ning saavutades madalama kerekõrguse. Pildiotsija optilises süsteemis on kasutatud Kepleri teleskoobi disaini. Tulemuseks on kõrge suurendustegur ning lai vaatenurk. Selle pildiotsija avar vaateväli on samaväärne 35mm täiskaaderkaamera omaga. Vaateväli on umbes 98% ning teravustamisklaas on vahetatav. Natural Bright Matte on standardne, lihtsustades fookuse reguleerimist.
   
  Tolmukindel ja ilmastikukindel konstruktsioon
  Keerukatele välitingimustele on sellel kaameral vastu panna tolmu- ja pritsmekindel konstruktsioon. 76 erinevat kohta, sealhulgas nupud, kettad ja katted on hoolikalt tihendatud ning hoiavad ära vihmapiiskade, niiskuse ja tolmu sattumise kaamera sisemusse. Sama konstruktsiooni kasutatakse ka AW tähistusega objektiivide puhul. See tähendab, et koos AW objektiividega saab see kaamera pildistada vägagi rasketes ilmaoludes.
   
  Valualumiiniumist raam
  Selleks, et raam kannaks objektiivikinnitust, pildiotsijat ja optilist AF süsteemi, on vaja tugevust ja ülitäpseid mõõtmeid. Raami materjaliks valiti valualumiinium kuna see on väga tugev ning ülimalt jäik. Pildisensori üksus on kinnitatud raami külge soojushajuti kaudu. Soojus juhitakse raami tagaossa, vähendades sellega pildimüra hämaras.
   
  DR II ja Dust Alert
  PENTAX 645Z varustuse hulka kuulub DR II (Dust Removal II), mis väldib tolmuosakeste probleemi. DRII suudab efektiivselt eemaldada kõik CMOS sensori pinnale langevad tolmuosakesed. Selleks pannakse UV/IR vähendusfilter piesoelektrilise elemendi abil ülehelikiirusel vibreerima.
   
  Videosalvestus
  PENTAX 645Z salvestab Full HD videolõike maksimaalselt 60i kaadrisagedusega ning HD videolõike 60p kaadrisagedusega. Suure sensori kasutamisel on tulemuseks meeldivalt ruumiline pilt, mis ületab Super 35mm ja 35mm täiskaaderkaamerate pilti. Video filmimisel saab kasutada ka Custom Image töötlust nagu näiteks Cross Process (risttöötlus). Maksimaalne tundlikkus video salvestamisel on ISO 3200. Üks eeliseid on video salvestamine minimaalses valguses. Lisaks integreeritud stereomikrofonile on PENTAX 645Z varustatud välise mikrofoni pesaga (helitugevus on reguleeritav).
  Videovoog salvestatakse MPEG-4 AVC/H.264 kujul ja failivorming on MOV.

  Vaata ka sarnaseid tooteid: Peegelkaamerad.

  Sama brändi teised tooted: Pentax.

  Kaadri katvus 98%
  Kere Pentax 645Z
  Digitaalsed filtrid Jah
  Ekraani tüüp TFT LCD
  JPEG EXIF 2.3
  Stseeniprogrammid Ei
  Särimõõtmine TTL särimõõtmine
  Särimõõtmise tööulatus -1 – 21 EV
  Värviruum sRGB
  Teravustamise abivalgus Ei
  USB microUSB 3.1
  Ekraani mõõt (tolle) 3,2
  Teravustamissensor SAFOX 11 sensor
  Sobivad välised välklambid P-TTL toega välised välklambid
  Säriluku võimalus Jah
  Lõikefaktor 0,8×
  Komplekt Kere koos objektiiviga
  Teravussügavuse eelvaade Jah
  Puutetundlik Ei
  Pildiotsija Optiline
  Pildiotsija tüüp Kepleri teleskoobi disainiga trapetsprismaga
  Ilmastikukindlus Pritsme- ja tolmukindel
  RAW PEF
  Suurim pildimõõt pikslites 8256 × 6192
  Muud ühendused PC terminal
  Külgede suhe 3:2
  Särikompensatsioon ±5 EV
  Mälukaardi pesade arv 2
  Juhtmevaba võrk Kasutades FLU või Eye-Fi mälukaarti
  Režiimid Multi-segment (hindav)
  Teravustamissensori tööulatus -3 – 18 EV
  Särirežiimid Programm
  Sensori tüüp CMOS
  Sobiv päikesevarjuk PH-RBN
  Teravustamisklaas Natural Bright Matte
  Live View otsevaade Jah
  Käsitsi teravustamise abi Focus Peaking
  Suurendus 0,85×
  Kaugjuhtimine Pentax distantspäästik CS-205
  Värvustasakaalu valikud Auto
  Diopterkorrektsioon -3,5 – +2
  Väline toide AC Adapter Kit K-AC132
  Konstruktsioon Magneesiumsulamist keredetailid
  Täiskaader Ei
  Ilmastikukindlus Jah
  Megapiksleid 51 megapikslit
  Välgurežiimid Auto
  JPEG+RAW Jah
  Värvustasakaalu mõõtmine Kombineerides CMOS pildisensori ning valgusallika tuvastuse sensori info
  Seadistamine Eredus
  Video lahutusvõime [FullHD] 1920 × 1080 60i/50i
  Element D-LI90 liitiumaku
  Filtrid Primaarvärvide filter
  Pildipunkte 1 037 000
  Kaamera mõõt Keskformaatkaamera
  Sensori mõõt 43,8 × 32,8 mm
  Vaatenurk 170°
  ISO tundlikkuse ulatus 100 – 204 800
  Foto sarivõte 3 kaadrit/sek [Kiire]
  Ekraani asend Kallutatav
  Sobivad objektiivid Pentax 645AF2 objektiivid
  Video salvestusvorming MOV (Video: H.264/MPEG-4 AVC; Audio: Linear PCM stereo)
  Katik Elektroonilise juhtimisega
  Komplektis olev objektiiv smc PENTAX-D FA 645 55mm f/2.8 AL [IF] SDM AW
  GPS Kasutades O-GPS1 moodulit
  Efektiivseid megapiksleid 51,4
  Pildistabilisaator Puudub
  Fookuslukk Jah
  Videosalvestus FullHD 1920 × 1080
  Kõrgus (mm) 156
  Teravustamispunkte 27
  Säriajad 1/4000 – 30 sek
  Sügavus (mm) 123
  Distantspäästiku ühendus 2,5 mm
  Panoraamvõte Ei
  Tolmueemaldus DRII (Dust Removal II)
  Heli 3,5 mm mikrofoni sisend
  Kit-objektiivi filter 67 mm
  Salvestuse kestvus kuni 25 minutit
  Laius (mm) 177
  Välgu võimsuse kompensatsioon -2 – +1 EV
  Komplekti sisu Liitiumaku D-LI90
  Objektiivi sobivus Pentax 645 objektiivid
  Video microHDMI (Type D)
  Värvus Must
  Välgu sünkroniseerimine 1/125 sek
  Särikahveldus 2, 3 või 5 kaadrit
  Muu Teist pesa saab kasutada:
  Välgupesa Jah
  Vastupidavus 650 kaadrit (CIPA)
  Teravustamispunkti valik Automaatne (27 punkti)
  Elektrooniline lood Jah (kahe teljega, saab kuvada pildiotsijasse või ekraanile)
  Mälukaardi sobivus SDHC
  Teravustamisrežiimid Ühekordne
  Kaal (ainult kere) 1470 g
  Muud mõõdud [FullHD] 1920 × 1080 30p/25p
  Mälukaardi tüüp SD
  Pilditöötlusprotsessor PRIME III (PENTAX Real iMage Engine)
  Kaadri katvus 100%
  Intervallvõte Jah
  A/D muundur 14 bit
  Kaamera bajonett Pentax 645AF2
  Võtterežiimid Üks kaader
  Väikseim pildimõõt pikslites 1920 × 1440
  HDR võte Jah
  Sensori suurus Keskformaat
  SmartPOST pakiautomaat 0,00 €
  Peale väljasaatmist jõuab toode Sinuni 1-2 tööpäevaga. Tasuta kohaletoimetamine Eestis alates 69 €.
  Tulen ise järele 0,00 €
  Vali sobiv kuupäev nädala ulatuses.
  SmartKULLER 7,90 €
  Peale väljasaatmist jõuab toode Sinuni järgneval päeval (v.a pühapäev ja väikesaared).
  Omniva pakiautomaat 0,00 €
  Peale väljasaatmist jõuab toode Sinuni 1-2 tööpäevaga. Tasuta kohaletoimetamine Eestis alates 69 €..
  SmartPOST pakiautomaat (Soome) 10,95 €
  Tellimus Helsinkis kohal 2-3 (ülejäänud Soomes 3-5) tööpäevaga peale väljasaatmist.
  Omniva pakiautomaat (Läti) 7,90 €
  Peale väljasaatmist jõuab toode Sinuni 1-2 tööpäevaga. Tasuta kohaletoimetamine Eestis alates 69 €..
  Omniva pakiautomaat (Leedu) 8,90 €
  Peale väljasaatmist jõuab toode Sinuni 1-2 tööpäevaga. Tasuta kohaletoimetamine Eestis alates 69 €..

  Loe kohaletoimetamise kohta ›

  Kui Te avastate, et ostetud toode Teile mistahes põhjusel ei sobi, on Teil õigus toode tagastada või ümber vahetada 14 päeva jooksul alates selle kättesaamisest..
  Loe tagastamise kohta ›