60+ ehk vanavanemana kevades

Juba õige mitmekümnendat elukevadet on vanavanemast rohenäpu ees taaskord seesama aastast aastasse korduv legendaarne küsimus, kas alustada hoolt ja vaeva vajavate koduste aiatöödega, nende seas erinevate juurikate kasvatamine või visata jalad lõpuks ometi seinale, nautida põnevaid teleseriaale, lugeda raamatuid.

60+ ehk vanavanemana kevades

Kas ülehinnata oma võimeid, anda uuesti sõrm potipõllundusele või minna kergemat teed ja kuulata endast nooremaid? Aastast aastasse kipuvad korduma need hoolivad manitused, et poest on kõike saada, turg värsket toidukraami täis, kartul ei maksa palju, palavas kasvuhoones rassimine ei pruugi hästi lõppeda, muru niidavad robotmuruniidukid, kasvuhoonet saab kasta ka automaatselt ja töörügamise asemel tuleks hoopis kepikõndi harrastada!

Eks järeltuleval põlvkonnal ole omajagu õigus. Tark on elu rahulikumalt võtta ja uue aja mugavused on kahtlemata need, mis kergemalt elama on harjutanud, aastast aastasse rüganud tööinimese rohkem puhkama meelitanud. Kogu söögikraami kasvatamise vajadus on taandunud võimalusele istuda-noppida vaid naudingu pärast. Peaaegu kõik ülejäänu tuuakse nüüdsel ajal koju. Kui mõnus on värske talukauba koju tellimise võimalus! Külvamise-istutamise perioodil on aiatöödega parasjagu toimetamist ja mõnikord ise turule produkte imetlema-valima ei jõua.

60+ ehk vanavanemana kevades

Siis ei ole midagi praktilisemat kui ihaldatud ühepajatoidu materjali või värsketest marjadest kohupiimakoogi komponentide ukse taha ilmumine. Sõnulkirjeldamatult joovastav on kullerilt tuulega üle aia kanduv värske maasuitsusingi ja leiva lõhn. Koju tellimise võimalus on see, milleta oma mugavustsooni enam ette ei kujutaks!

Tuulevaiksema ilmaga ei ole midagi sobilikumat kui värskes kevadõhus järelkuulatavat Vikerraaadio Virgutusvõimlemist nautida ja selle saatel aiatöökangeid lihaseid venitada. Punaste sipelgate ja teiste ootamatute külaliste eest hoidumiseks on enne trenniga alustamist üsna hea ennast säästev-päästev mõte kere alla murule üks joogamatt lahti kerida.

Õhtuhämaruse saabudes ja päevatoimetuste lõppedes on õige aeg aiakiike pikali heita, sest taat juba ammu ootab, et saaks nautida traditsioonilist õhtust piparmünditeed! Meelirahustavalt mõjub taamal taustal vaikselt toimetav laste kingitud robotmuruniiduk, lahendamist ootavad uued ristsõnad. Elu peab olema mugav, aga toimetusi täis ja maalähedane!

60+ ehk vanavanemana kevades

Huvitavat lugemist