Kõik Koos - Jääl sirgunud tüdrukud

Tekst: Kristel Kapp

Fotod: Madli Järvela, Marge Teder ja Eliisa Tammeorg


Jääl sirgunud tüdrukud


Merily ja Eliise on kaks hakkajat, spordimaailmast läbi põimunud endist iluuisutajat, kelle elulugu sirvides tahaks plaksutada. On inimesi, kes omal salapärasel moel mõjuvad inspireerivalt ja kannavad endas mõnusat positiivsust. Sageli on neile iseloomulik lennukas ideede genereerimine ja pilkupüüdvalt särasilmne olemise viis. Mõni lihtsalt jõuab päevaga rohkem kui teine nädalaga.


 

Kõik Koos - Jääl sirgunud tüdrukud - Astri Arena
 

Kahe vahva tüdruku uisukarjäär sai alguse 2005. aastal vast avatud Lõunakeskuse Liuväljalt (nüüdne Astri Arena). Tüdrukud ongi piltlikult jää peal üles kasvanud, olles olnud vahelduva eduga seotud liuvälja ja Tartu Uisukooliga nende avamisajast saati. Soovist hakata tegelema kõikide tüdrukute unistuse, iluuisutamisega, on tänaseks saanud igapäevane tore reaalsus. Suur unistus, pürgimine iluuisumaailma kaardile on ilmselgelt andnud töötahet kaasa ka tavaellu ja õpetanud, et tulemuste nimel tuleb tegutseda, vaeva näha.


KAITSVA TIIVA ALL

Eliise Elken: ilu- ja rulluisutreener, arstitudeng ja blogija. Tartu Tamme Gümnaasiumi kuldmedalist. Tuli trenni kalli papsi käekõrval seitsmeaastaselt.


“Jõudsin iluuisutamise juurde tänu vahvale treenerile, kes meie kooli spordiala tutvustava kuulutuse tõi. Sel hetkel sündis minu peas ja südames soov hakata iluuisutajaks. Töötades aastaid hiljem treenerina on olnud tohutult eriline kogemus olla teerajajaks väikestele särasilmsetele, jääl oma esimesi samme tegevatele uisutajatele. Väga oluliseks inimeseks pean endist Soome noorte koondise uisutajat, treener Sanna Remest, tänu kellele on nii minu mõttemaailm kui ka suhtumine uisutamisse väga tõsiselt muutunud. Sanna soovis, et mõistaksin ka iluuisutamise pisemaid detaile ja et see ei ole lihtsalt jalgade kasutamine, vaid eeldab ka teadmisi ja mõttetööd.

 

Kõik Koos - Jääl sirgunud tüdrukud - Astri Arena
 

Olen alati pidanud Arenat oma teiseks koduks. Osalt ütleksin, et Arena ei olegi selle aja jooksul muutunud. Ikka tervitavad mind uksel suures osas samad rõõmsad näod ja jääl vanad tuttavad tuled-muusika meeleolu loomiseks. Soovin Arenale sära, avatuse ja soojuse jätku! Hoidke edaspidigi noori uisutajaid oma kaitsva tiiva all, nii nagu olete hoidnud ja kaitsnud mind.”MA EI ANNA ALLA

Merily Keskküla: iluuisutreener, CrossFiti treeningala armastaja, Viljandi Kultuuriakadeemias tudeeriv tulevane kultuurikorraldaja. Uisutama hakkas nelja-aastaselt. Üksiksõitja, aga Eestit esindanud ka jäätantsu Grand Prix’ võistlusel. Eesti ekstreemjooksu meistrivõistluste kuld.


“Aastal 2005 asus Lõunakeskuses minu kodule kõige lähem toidupood. Iga kord, kui ema käekõrval keskusesse sammud seadsin, soovisin, et saaksin kord iluuisutajaks. See mõte tekkis ja valdas mind alatasa. Lõpuks andis ema järele ja viis mu jääle. Mäletan, et kohe esimese trenni alguses kukkusin ja nutsin pool tundi jutti. Siis aga äkitselt vaikisin ja tahtsin tagasi uisutama. Nii see algas. Eeskujudeks endine Tartu Uisukooli peatreener Sanna Remes, treener Sindra Kriisa, olümpiavõitja Evgeni Plushenko ja maailmameister Elizaveta Tuktamisheva. Andsin uisutamisele sõrme ja see võttis mu tervenisti.”  

Kõik Koos - Jääl sirgunud tüdrukud - Astri Arena
 

Eliisest ja Merilyst ei räägita niisama. Karismat, sarmi, nutikust ja töökust on selles maailmas väga-väga vaja. Särasilmseid teotahtelisi eeskujusid on äärmiselt oluline leida ja esile tõsta. Eeskujud inspireerivad pisikesi olema tublid ja pingutama oma eesmärkide nimel.

Kõik Koos - Jääl sirgunud tüdrukud - Astri Arena
 

Ei olegi oluline, kas oled tubli tilluke iluuisutaja või agar pisike putukateadlane, tähtis on leida teema, mis just sind sütitab. Tähtis on uskuda ja selle nimel unistada, tööd teha. Astri Arena on eriline 16aastane, tema jääl on üles kasvanud tüdrukud ja poisid, kellele on väga tihti antud lisaks sportlikule välimusele ka palju empaatiavõimet, intelligentsi. On möödunud aastad täis unistusi ja suurt tööd nende täitumise nimel. Palju õnne, armas Astri Arena!  

Kõik Koos - Jääl sirgunud tüdrukud - Astri Arena
 


Huvitavat lugemist