Kuidas reisida lemmikloomaga mugavalt ja turvaliselt?

Suvel tuleb ikka ette olukordi, kus tahaks enda kodulooma maale või reisile kaasa võtta. Enne reisi, tuleb aga kindlasti nii ennast kui ka looma ette valmistada ja üle käia mõned põhilised asjad.


Tee kindlaks, et looma kaasa võtmine on tõesti kõige parem plaan. Mõnele lemmikule ei sobi reisimine üldse ning seega on parem talle hoidja leida või ta loomahotelli panna. Kui lähed reisile pikemaks ajaks ja su neljajalgsele sõbrale põhjustab sinust eemalolek stressi siis võid kaaluda looma kaasa võtmist. Muidugi on teine lugu, kui su lemmik on reisimisega harjunud ja oma uue keskkonnaga kiirelt kohanev. Siiski on autoga reisimisel vaja arvestada sellega, et loomal oleks võimalukult mugav ja turvaline.


1. Korralik transpordipuur

Korralik transpordipuur muudab loomaga reisimise tunduvalt turvalisemaks. Hoides lemmiklooma puuris on ta kokkupõrke korral paremini kaitstud, lisaks ei saa ta ringi liikuda ja sellega juhti segada. Vaata, et loomal oleks puuris piisavalt ruumi lamamiseks, seismiseks ja ümber pööramiseks. Juba enne reisi alustamist lase loomal tutvuda oma puuriga, võimalusel jäta uks lahti ja lase tal ise sisse piiluda.

Kuidas reisida lemmikloomaga mugavalt ja turvaliselt?


2. Varu aega

Lemmikuga reisimise juures tuleb kindlasti arvestada ajavaruga. Võib juhtuda, et loomal hakkab autos ebamugav või on vaja teha muid pause. Lisaks sellele võib looma autosse saamisega kuluda rohkem aega kui algselt arvad, seega varu korralikult aega, et ei peaks liigselt kiirustama.


3. Ära jäta looma üksi autosse

Asi mis on viimasel ajal eriti palju tähelepanu saanud on see, et loomad jäetakse kuumal päeval autosse omanikku ootama. Isegi lühikese aja jooksul võib auto muutuda väga kuumaks ning põhjustada lemmikule kuumarabanduse. Seega kui on plaanis poest läbi käia siis tee seda enne sõidu alustamist.


4. Võta kaasa vett

Nagu ka endale võiks ka lemmikule varuda vett, eriti hea oleks kodust kaasa võtta selline vesi, millega loom harjunud on. Uus keskkond võib olla talle harjumatu ja põhjustada stressi, seega iga kodune asjake tuleb reisil kasuks. Sõidu ajal joomine võib loomale olla ebamugav, seega oleks parem aeg-ajalt tee ääres peatusi teha ning talle kausist vett pakkuda.

Kuidas reisida lemmikloomaga mugavalt ja turvaliselt?


5. Looma rahustamine

Reisimine on ka loomale stressirohke, seega mõtle sellele, kuidas stressi maandada. Esiteks võta kaasa tema voodi ja lemmikmänguasjad, kuna neil on oma lõhn küljes siis loob see tuttava keskkonna. Kassi jaoks võta kaasa tema liivakast, jällegi selle pärast, et see on tuttav ja tema lõhnaga. Kui su lemmik on eriti vastuvõtlik stressile võid kaaluda ka rahustavate feromoonide ostmist. Õhku pihustatavad feromoonid mõjuvad loomadele rahustavalt ning aitavad kohaneda uute olukordade ja keskkondadega.


Seega, kui otsustad looma reisile kaasa võtta, siis tee kindlaks, et see oleks nii sinu kui ka tema jaoks võimalikult mugav. Ära kiirusta ning arvesta ka ohutusega. Kuigi on tore sõidutada lemmiklooma enda kõrval, siis ei pruugi olla see kõige turvalisem variant. Kindlasti varu aega ja planeeri oma sõit aegsasti ette, et kõik sõiduks vajalikud asjad valmis seada.

Soovitused