UUDIS

Elektrum Drive elektriautode laadimisjaam Lõunakas Jaga

Tartu Lõunakeskuses avati Elektrum Drive’i avalik elektriautode laadimisjaam. 🚘🔌

Elektrum arendab Balti riikide suurimat elektriautode avalikku laadimisvõrgustikku ning avas laadimisjaama Tartu Lõunakeskuses. Laadimisvõrgustikus Elektrum Drive on 2030. aastaks planeeritud avada rohkem kui 3000 laadimispunkti, millest ligi 1000 rajatakse Eestisse.

Astri Grupi nõukogu liikme ja jätkusuutlikkuse valdkonna juhi Silver Hage kinnitusel on elektriautode laadimistaristu edendamine oluline osa Astri Grupi rohestrateegiast. “Tartu Lõunakeskuse juurde rajatud Elektrum Drive’i laadijad on korralik täiendus Tartu laadimistaristule. Avalikel laadimispunktidel on oluline roll nii pikamaasõitudel kui ka elektriautode arvu kasvul. Lühiperspektiivis on aga takistusi kortermajade juures laadimisega. Laadijate olemasolu ostukeskustes on iseenesestmõistetav ning meie strateegia näeb ette kõigi Lõunakeskuse peasissepääsude ja kaubanduspargi teiste hoonete lähedale eri kiirusega laadijate paigaldamist. Laadimise ajal saab klient keskuses süüa, sisseoste teha ja aega veeta.

Lõunakeskuses ootavad elektriautosid 🔌150 kW (2 x CCS) ja 🔌50 kW (Chademo ja CCS) kiirlaadijad ning neli 🔌22 kW laadijat.

Elektrum Drive’i kasutatakse mobiilirakenduse ehk äpi vahendusel, millega saab ostetud elektrienergia eest kohe tasuda. Rakendusega saab muuhulgas valida planeeritud laadimisaja pikkuse, et teised kasutajad näeksid, millal jaam on saadaval. Lisaks on võimalik planeerida teed laadimisjaamadeni, kasutades mobiilseadmes saadaolevaid navigatsiooniplatvorme, samuti ka tasuda kuupõhiselt.

✅ Google Play ja AppStore