Spaa-tunne kodust lahkumata

Igapäevaste tööde ja toimetuste keskel unustame tihtipeale pühendada aega kõige kallimale ja lähedasemale inimesele – iseendale. Hoolitseme kõigi teiste heaolu eest end unustades ja märkamata jääb tõsiasi, et igaüks meist vajab lõõgastust ja puhkust. Iseendale aja pühendamine ja puhkuse võtmine on ülioluline! Võib jalutada metsarajal ja nautida linnulaulu, võib võtta kätte lemmik raamatu ja seigelda koos raamatu tegelastega, aga võib end turgutada koduse spaaga. Jagame paar näpunäidet luksusliku koduse spaa loomiseks, et end taas särava ja värskena tunda!

Vahutav vann

Kuum vann aitab jagu saada väsimusest, rahustab ja toob meelerahu või hoopis värskendab ja turgutab – sõltub, mida parasjagu vajate. Lõdvestavaks ja rahustavaks õhtuseks vanniks sobib ideaalselt lavendli aroomiga vannivaht. Tsitruseliste aroomid on aga hoopis värskendava, ergutava ja tujutõstva mõjuga. Seega sobib rikkalik greibivaht ideaalselt värskendavaks ja reipust lisavaks vannis käiguks.

Spaa-tunne kodust lahkumata

Musta seebi hammam

Kui sa ei ole just parajasti Türgis, ei ole ükski kodune lahendus samaväärne Türgi hammam sauna ja selle mõnudega. Kuid siiski on mooduseid, kuidas ka kodustes tingimustes astuda sellele kogemusele sammu võrra lähemale. Meie ilutoodete hulgast leiate musta hammami seebi – taimeekstraktidega naturaalse oliivipasta, mis puhastab ja taastab nahka. Soovitatav on enne kasutamist nt kuuma vanni või dušsiga nahk nö soojaks ajada, ning kanda kergelt masseerides puhtale nahale. Tegemist on nahka sügavpuhastava orientaalse spaa-rituaaliga, mis annab nii kehale kui vaimule uue hingamise.

Sära andev koorimine

Koorimine on lihtne viis, kuidas nahk värskusest särama panna. Näiteks HOIA homespa kehakoorijad on lausa koduseks spaaks loodud – seda on tunda aroomiteraapilisest efektist kehakoorija kasutamisel, kehakoorija nauditavast suhkrumassaažist, imepehmest ja siidiselt siledast nahast ning pärast selle kasutamist on sul tõepoolest tunne, nagu oleksid sa hetk tagasi väljunud spaast. Täieliku heaolu saavutamiseks ära unusta keha niisutada. Selleks sobib mõni aromaatne kehakreem või sprei.

Spaa-tunne kodust lahkumata

Maski taha peitu

Kui pole eriti aega, kuid keha vajab puhkust, soovitame järgmist. Pane mängima lõõgastav muusika, süüta aromaatne küünal ja pikuta 15–20 minutit puhastav, toitev või niisutav mask näol. Heida kõrvale kõik mõtted oma peas, puhka ja naudi maski mõju. Muide, kas teadsite, et on olemas ka öömaskid, mida kasutatakse öökreemi asemel? Sina naudid und, mask teeb aga oma tööd.

Rituaal jalgadele

Väsinud jalgade turgutamiseks on erinevaid nippe. Alusta sellest, et viskad 10 minutiks jalad seinale, otseses või kaudses mõttes. Tõstes jalad südamest kõrgemale parandad verevarustust ja annad jalgadele puhkust. Seejärel tee jalgadele üks kuum soolaga jalavann ning lõpetuseks toitev papaia ja aloe vera ekstrakti sisaldav jalamask, mis teeb jalatallad ja kannad pehmeks. Taustaks võib mängima panna lõõgastava muusika või lemmiksarja, mille vaatamiseks pole seni aega olnud.

Spaa-tunne kodust lahkumata

Viis, kuidas lõõgastuda ja puhata, on sinu enda valida. Olulisim koduse spaa nipp on varuda aega ning luua keskkond, kus miski ei segaks. Nii saad sa täielikult spaa-rituaalidele ja iseendale keskenduda.

Huvitavat lugemist