Tõukeratas teeb tuju heaks!

Nii sise- kui ka välisruumides kasutatav elektriline tõukeratas on kogu maailmas tõusev trend. Miks mitte proovida? Hea tuju on igatahes garanteeritud.

“Elektrilised tõukerattad on suurepärased sõiduvahendid, millega saab linnas läbida vahemaid kiirelt ja vaevata, lisaks on neid igas vanuses lihtne kasutada,” kinnitab Euronicsi kliendikonsultant Oliver Vall.

Tõsi, elektri jõul ringi sõites kaal ei lange, kuid higistamata ja rõõmsana tööle või kooli jõuda on samuti päris mõnus.

Tõukeratas teeb tuju heaks!


Ratas mahub kasvõi koolikappi

Oliver ise kasutab elektritõukeratast Lõunakeskuse Euronicsi avaras kaupluses poe ühest otsast teise liikumiseks. Seda eriti siis, kui on vaja kiiresti paigast paika saada. Vaikselt liikuva rattaga on see mugav ja ajasäästlik. “Ratta juhitavus, manööverdamis- ja kiirendus-pidurdusvõime on ka siseruumides liikumiseks igati eeskujulikud, teisiti poleks mõeldav,” märgib mees. Ta lisab, et erinevalt noorte seas popist tasakaaluliikurist on tõukeratas turvalisem. Boonusena saab sõidukit kasutada ka juhul, kui aku peaks tühjaks saama – siis tuleb end nagu lapsepõlves lihtsalt edasi tõugata.

Tõukeratas on ka mõnusalt kompaktne – selle saab paari kiire liigutusega kokku voltida ja tõsta tuppa, autosse, bussi või kasvõi koolikappi.


Kuidas tõukeratast valida?

Elektrilist tõukeratast ostma minnes soovitab kliendikonsultant jälgida selle kaalu. “Kui laps ise on nääpsuke, ei ole talle mõtet osta 15 kilo kaaluvat tõukeratast, ükskõik kui hea ja võimas see ka poleks.” Valli sõnul on olemas ka kerged – vähem kui seitse kilo kaaluvad mudelid –, mis on ka pere noorimatele ringi tassimiseks jõukohased.


Tõukeratas teeb tuju heaks!


Ühe laadimisega kuni 30 kilomeetrit

Kõige populaarsemad on tõukerattad, mille kaal jääb 11–14 kilo vahele, millega saab maksimaalselt sõita 20–25 kilomeetrit tunnis ja aku peab ühe laadimisega vastu kuni 30 kilomeetrit. “Sellistest näitajatest on linna vahel ringi vuramiseks enam kui küll,” kostab asjatundja, kes soovitab moodsaid tõukerattaid proovida kõigil, sest tegu on hea tuju sõidukiga. Tõsi, elektri jõul ringi sõites kaal ei lange, kuid higistamata ja rõõmsana tööle või kooli jõuda on samuti päris mõnus.

Niisiis, unusta ära ummikud ning kerkivad kütusehinnad, naudi ilusat saabuvat sügisaega tõuksiga ringi vurades.

Huvitavat lugemist