UUDIS

Aasta keskkonnategu - MTÜ Uuskasutuskeskuse kogumismajad Jaga

Head kliendid ja partnerid!

Meil on suur hea meel jagada teiega suurepärast uudist!

Keskkonnaminister Madis Kallas tänas ja õnnitles keskkonnatunnustuste konkursi laureaate, keda tänavu tunnustati kolmes kategoorias: aasta tegu, aasta mõjuisik ja aasta noor.„Tänavused võitjad on eeskujuks meile kõigile. Need on inimesed, kes mõistavad, et meie kõigi heaolu saab alguse meid ümbritseva keskkonna heaolust,” ütles Kallas. „Väga levinud on mõttelaad „minust ei sõltu ju midagi“. Samal ajal unustame, et kõik me kokku moodustamegi selle muutuseks vajaliku olulise massi. Igaühe väike panus teeb kogu rahvastiku peale kokku hiiglasliku teene keskkonnale. Saame oma võimalustele ja rollile vastavalt seda panust anda – olla säästvad tarbijad, aktiivsed meelsuse näitajad või keskkonnategude tegijad. Ja miks mitte ka tublid nügijad teiste keskkonnahoidlikumale käitumisele,“ ütles Kallas.


Aasta keskkonnategu on keskkonnasõbralikud kogumismajad – MTÜ Uuskasutuskeskus

Otsisime neid toredaid inimesi ja ettevõtteid või organisatsioone, kes on oma tegevusega viimase aasta jooksul suurendanud keskkonnateadlikkust või avaldanud positiivset mõju keskkonnale.

Üha enam inimesi soovib anda oma panuse keskkonna heaks, kuid samal ajal võiks see olla mugav. Üks lihtsamaid viise kestlikku käitumist edendada, on ebavajalikuks muutunud asjade annetamine, aga ka asjade ostmine teiselt ringilt. Et igaüks saaks oma panuse lihtsalt anda, avas MTÜ Uuskasutuskeskus koos Astri Grupiga Tartus, Pärnus, Tallinnas ja Narvas innovatiivsed ja keskkonnasõbralikud kogumismajad. Nendesse saab tuua 24/7 kõik korralikud ja kasutuskõlblikud asjad, millest võiks teistel inimestel rõõmu olla. Esimese aastaga annetasid inimesed kogumismajadesse u 180 000 tonni asju, mis suunatakse uuesti ringlusesse läbi Uuskasutuskeskuse poodide või abivajajaid aidates. 

Pärnu Uuskasutuskeskuse kogumismaja asub Pärnu Keskuse parklaalal Lai 9, Pärnu. Hea meel on tõdeda, et pärnakad on selle leidnud ja avastanud ning annetajaid ehk teisele ringile toodete suunajaid on üha rohkem ja rohkem. Koos teeme head, aitäh teile!