Aleksei Mishin - professor uiskudel

Kes on see iluuisumaailmas tohutult austatud legendaarne Venemaa treener Aleksei Mishin?

Kas teadsid, et sel aastal 79-aastaseks saav naistepäeval sündinud Mishin on nt mitmete teaduslike publikatsioonide autor? Uiskudel professor, kelle pärast sõidetakse kohale lausa maailma teisest otsast.

Aleksei Mishin - professor uiskudel - Astri Arena

Aleksei Mishini enda sportlaskarjääri kõrgeim tähelend on olnud paarissõitjana kui koos Tamara Moskvinaga võideti 1969.a MMil pronksmedal.

Aleksei Mishin - professor uiskudel - Astri Arena

Mehe tõeline fenomen seisneb aga treeneritöö-alastes saavutustes ja sellega seotud suures jalajäljes iluuisutamise ajalukku. Mishinil on oma koolkond, spetsiaalne tema poolt välja töötatud hüppetehnika, mida jälgib suur osa maailmast. Samuti on olnud ta kolme olümpiavõitja, sh Jevgeni Plushenko treener.

Elizaveta Tuktamysheva tuli Mishini juurde Peterburi treenima tuhandete kilomeetrite kauguselt Udmurtiast. 2007. aastal algas seni valdavalt mehi õpetanud Mishini peadpööritavalt edukas karjäär naissoost uisutajatega, mille suurimad võidud on Tuktamysheva 2012. aasta Innsbrucki noorte olümpiamängude kuldmedal, millele lisandus 2015. aasta Euroopa- ja maailmameistritiitel.

Aleksei Mishin - professor uiskudel - Astri Arena

Lõunakeskuses Astri Arenal korraldatavate Mishin Camps laagrite taga on 15 aastat koostööd korraldaja Kersti Kulliga. Tänu sidemetele Tartuga on Astri Arenal väga suur roll Mishini treeneritöö elus. Varem treenis Mishini juures Kersti tütar Sindra Kriisa, kelles iluuisutajana nähti suurt potensiaali. Praeguseks on Sindrast saanud suurepärane treener, kes teeb väga tihedat koostööd Aleksei Mishini ja tema meeskonnaga. Mishin on imeilusa komplimendina öelnud, et näeb Sindras oma koolkonna metoodika jätkajat.

Aleksei Mishin - professor uiskudel - Astri Arena

Mishin Camps laagris osalevad tulevikulootused üle maailma. Lisaks Tuktamyshevale ka nt 2019. aasta Euroopa meister Sofia Samodurova.

Aleksei Mishin - professor uiskudel - Astri Arena

Mishinile meeldib väga Tartu linn ja Lõunakeskus. Astri Arena liuväli on üks mehe lemmikuid terves maailmas, kus on tema sõnul suurepärased tingimused ja kõik olemas. Kõrged laed, soojus ja avarus on härrale kuidagi eriliselt hinge pugenud. Siin on tal hea olla.

Huvitavat lugemist