RETSEPT

Soojendav astelpaju-apelsinijook / Согревающий облепихово-апельсиновый напиток Jaga

neljale
Kaunivärviline ja vitamiinirikas jook maitseb imehästi ja soojendavalt, boonusena aitab ta tugevdada organismi vastupanuvõimet viirustele.
Koostisosad:
1 apelsin
200 g külmutatud astelpajumarju
paarisentimeetrine jupp ingverit
5 dl vett
1 dl suhkrut
1 kaneelipulk
7 nelgitera
Valmistamine:
Pese apelsin hästi hoolikalt puhtaks. Lõika neljaks (koorida ei ole tarvis). Viiluta ingver. Tõsta astelpajumarjad, apelsinitükid ja ingver potti. Lisa vesi, suhkur, kaneelipulk ja nelgiterad. Keeda 5 min. Tõsta kuumalt pliidilt ja lase kaane all veel 10 minutit tõmmata. Vala jook läbi sõela. Eemalda sõelalt kaneelikoor ja nelgiterad. Vajuta astepajumarju ja apelsinitükke tugevalt vastu sõela. et joogisse eralduks võimalikult palju mahla. Astelpajumarjade seemned-kestad ja apelsinitükid jäävad sõelale, need viska ära. Joo kohe kuumalt või hiljem jahtunult.
Pilt ja retsept: Mari-Liis Ilover
4 порции
Красивого цвета и богатый витаминный напиток, имеет приятный вкус , а в качестве бонуса помогает усилить сопротивляемость организма к вирусам.
Состав
1 апельсин
200 грамм замороженой облепихи
2 см корня имбиря
5 литров воды
1 дл сахара
1 палочка корицы
7 шт гвоздики
Приготовление
Помой тщательно апельсин. Разреж, не очищая на 4 части. Измельчи имбирь. В
кастрюле сложи апельсин, кусочки имбиря, облепиху. Добавь воду, сахар, корицу и гвоздику. Проварить 5 минут под крышкой. Процедить напиток через сито, вынув палочку корицы и гвоздики. Апельсин, имбирь, облепиху вымыть через сито, для большего выхода напитка. Пить теплым .
Balti Jaama Turg. 5157211