Kingi mängurõõmu!

Soovid sel aastal kinkida midagi, mis pakuks põnevust kodustes tingimustes? Midagi, mis tooks pere kokku ja paneks särama nii laste kui täiskasvanute silmad?

Lauamäng on suurepärane valik!

Lauamänge leidub igale vanusele ja maitsele!

Esimest päris lauamängu saab lapsega mängida juba 2. eluaastast. Sobilik on koostöömäng “Minu esimene puuviljaaed”, milles mängijate eesmärk on korjata puuviljad korvi enne kui näljane linnuke aeda jõuab ja kõige küpsemad viljad ära sööb. Mäng õpetab väikelapsi värve tundma ja seoseid looma. Kõik mängu komponendid on vahvad ja värvilised ning piisavalt suured, et nendega ohutult mängida.

Mitmekülgselt arendavaks mänguks on 3+ vanusele mõeldud “Mõmmid ja maasikad”. Areneb peenmotoorika, laps õpib loendama, võrdlema, arvutama, tundma paremat ja vasakut poolt ning seda kõike nautides saamise ja jagamise rõõmu.


Vanemate lastega saab vaadata juba mitmekülgsemate peremängude poole.

Lastega vanuses 5+ koos mängimiseks sobib väga hästi “Outfoxed”. Mängijad kehastuvad detektiivideks ja peavad välja nuputama, milline rebane varastas ära auhinnatud piruka. Mõnus koostöömäng, mis hõlmab lisaks nupuga mängulaual liikumisele ja täringu veeretamisele ka vihjete otsimist ja tähelepanelikkust. 

Kingi mängurõõmu! - Brain Games

Kui mängijatele meeldib rahulikult mõtiskleda, siis sobib hästi tänapäeva klassikaks kujunenud “Carcassonne”. Mängijad asetavad lauale maastikuruute, mille nad võivad hõivata oma mängunupuga. Kui sa ehitad valmis tee, linna või näiteks kloostri, saad võidupunkte. “Carcassonnel” on ka palju laiendeid, millega väljakutset suurendada ja tuua mängukäiku vaheldust.

Kingi mängurõõmu! - Brain Games

Uudse mehaanikaga peremäng, mis arendab ettemõtlemise oskust on “Planet”. Mängijad panevad mängu käigus kokku oma planeedi. Maastikutükke valides jälgi, et elutingimused sobiksid võimalikult paljudele loomadele. Magneetilise planeedi ja tükkidega mäng ei jäta külmaks ühtki looduse- ega loomasõpra!

Kui sinu pere soovib mängida tempokat tegevusmängu, siis sobivad hästi “ICECOOL” ja “Klask!

ICECOOL” on auhinnatud nipsutamismäng, kus mängijate eesmärk on pingviine sõrmenipsuga võimalikult osavalt uisutama panna! Kindlasti mäng, mis lisaks lastes elevuse tekitamisele haarab kaasa ka isad ja emad!

Kingi mängurõõmu! - Brain Games

Klask” on elevust tekitav magneetiline mäng, kus mängijad juhivad oma ründajat mängulaua alt ning eesmärk on koguda 6 võidupunkti. Püüdes palli vastase väravasse potsatada tuleb oma väljakupoolt kaitsta kiivalt kaasmängija rünnaku eest. Ja see pole ainus viis punkte noppida! Kindlasti lemmik neile, kes armastavad lisaks lauamängudele ka võistlussporti!

Suurele perele või sõpruskonnale on mõnusaks lauamänguõhtuks valik suur.

Ahjusoe mängAinult Üks” on kiire ja kaasahaarav sõnamäng! Üheskoos aidatakse ühel mängijal ära arvata etteantud sõna. Kõik mängijad kirjutavad salaja ühesõnalise vihje. Püüa olla originaalne, sest samasugused vihjesõnad langevad mängust välja!

Kui kingisaajale meeldib lahendada müsteeriumeid ja mõistatusi, siis täiesti uueks mängukogemuseks on “Pantvang”. Tegemist on seiklusraamatuga, kus mängija rändab läbi loo lehekülgede ning sõltuvalt sellest, milliseid vihjeid ta leidis ning missuguseid otsuseid teeb on võimalik pahalased raamatus võita ning päästa peategelase tütar! 

Põgenemistubade fännile on mõnusaks kingituseks hiljuti eestikeelsena ilmunud “EXIT: Mahajäetud metsamaja”. See on põgenemistuba karbis, kus mängijate eesmärk on erinevaid mõistatusi lahendades põgeneda metsamajakesest.

Ka kogenud lauamängur leiab Brain Gamesi valikust uue lemmikmängu. Meil on suur valik strateegiamänge nii eesti- kui inglise keeles.

Kui “Catan” on juba rohkelt mängimist leidnud, siis tasub vaheldust otsida “Stone Age” seltsis.

Ressursside haldamise mäng, kus mängijate eesmärk on oma tööliste, varude ja tööriistade abil ehitada tsivilisatsiooni. Nauditav strateegiline mäng nii kahele, kolmele kui neljale mängijale.

Kingi mängurõõmu! - Brain Games

Clank!” - seikluslik strateegiamäng, mis põhineb oma kaardipaki ehitamisel ja arendamisel. Hiili mäe sisemuses paiknevasse kurja draakoni koopasse hinnalisi aardeid varastama. Kõige väärtuslikumad tooted leiad koopa sügavustesse kaevates. Mängukaarte kogudes saad näppamises aina edukamaks! Ole kiire ja ole vaikne. Iga hooletu hääl tõmbab valvsa draakoni tähelepanu ja iga varastatud objekt muudab draakoni kurjemaks. Saad oma varastatud kraami täiel rinnal nautida ainult siis, kui koopast elusana välja jõuad!  Üks vale samm ja juhtub CLANK!

Lauamäng on investeering sinu vabasse aega ja lahutab su meelt aastaid.

Auhinnatud koostöö kaardimäng “The Crew” on näide sellest, et hea mäng ei pea olema alati hirmkallis. Ka pisikesest kaardipakist võib tulla lauale mäng, mis teeb õhtu meeldejäävaks.

Mängijate ülesandeks on astronautidena minna kosmoseseiklusele, et leida päikesesüsteemi äärealadel paiknev üheksas planeet. Seiklusrikas rännak läbi kosmose toimub 50 põneva missiooni käigus. Iga missiooniga muutub mäng aina keerulisemaks! 

Kingi mängurõõmu! - Brain Games

6.Võtab!” ja “Game Of Trains” on vahvad kaardimängud, milles on vaja lisaks enda käigule mõelda, mida võiksid teha kaasmängijad ja seejärel nad üle kavaldada!

6.Võtab!” on ühtviisi põnev nii kahekesi kui kümnekesi mängides ja mahub kas või taskusse!

Kaardimängudest soovitame kindlasti ka koostöömängu "The Mind". Selles geniaalses ja lõbusas mõtete lugemise mängus ei tohi te omavahel midagi arutada ega mingit informatsiooni vahetada, kuid see töötab siiski  - ainult teie meelte abil.

Kingi mängurõõmu! - Brain Games

Kui sulle või su lapsele meeldib üksi nuputada, siis SmartGames sarjas leidub midagi igale vanusele kuna mäng sisaldab erineva raskusastmega ülesandeid. SmartGamesi pakub erinevaid teemasid igale maitsele: muinasjutumaailm, autod, loomad ja palju muud!

Lastele meeldib väga Smart Farmer, kus notsud, lambad ja teised saavad oma aediku kui sa ülesande õigesti lahendad.

Suurematele lastele ja ka täiskasvanutele sobiliku raskusastmega mäng on Antivirus, kus mängulaual olevaid nuppe nihutad nii kaua, kuni viirus on kehast välja viidud. Hetkel väga aktuaalse temaatikaga mäng ja pakub meelelahutust tundideks!


Huvitavat lugemist