Kasside toortoit

Paljude kassiomanike toiduvalikut määrab ära see, mida kass on nõus sööma. Otsides loomapoest erinevaid toite, mis võiksid kassi jaoks võimalikult hästi kõlada, ei pane me tihti tähele mida see sisaldab. Lisaks loomsetele saadustele on sellisesse toitu tihti lisatud teravilja ning köögivilja, mis ei ole kassi jaoks vajalikud. Kuna toitu on veel segatud ka näiteks maitsetugevndajad, siis võib see tekitada tundliku seedimisega kassidel probleeme.


Mida söövad kassid looduses?

Seda teavad vast kõik kassiomanikud, et nende väike kiskja sööb looduses enamasti loomset toitu. Juba kassipoegadele õpetab ema, kuidas oma esimene saak püüda ja kodus mängides võib terav loomus välja paista. 


Miks võiks valida toortoidu?

Toortoit jäljendab kassi loomuliku toitumist. Selles on oluline roll loomsetel saadustel ning mitte ainult lihal. Lisaks lihale sisaldab toit ka muid loomseid osi, mida kass sööks ka vabas looduses. See kõik on vajalik selleks, et kass saaks kätte kõik vajalikud toitained.


Kuidas saada aru, et sinu kassile sobib toortoit?

Esimene samm on saada kassi kõigepealt toortoitu proovima. Kui tegemist on tubase kassiga, kes on harjunud krõbinaid sööma ei pruugi toortoit talle esialgu ahvatlev tunduda. Hea on alustada väikeste sammudega proovides kõigepealt kassile anda toasooja kanakaela ning sealt vaikselt edasi liikudes. Kui kass juba toortoitu sööb siis saab jälgida nii kõõma, pusasi ja üldist karvkatte seisu. Uue toidu peal peaks kõõm vähenema ja karvkate muutuma ilusamaks ning kohevamaks. See näitab juba, et kassile toortoit sobib.


Kas toortoit võib olla ohtlik? Kuidas neid ohte vältida?

Toortoit on valmistatud inimtoidule kehtestatud kvaliteedinorme jälgides. Isegi kui mõni haigustekitaja peaks toidul siiski olema, siis paljud neist ei ela üle sügavkülmutamist. Lisaks on kasside organism kohanenud haigustekitajatega võitlema ning nende seedesüsteem loodud neid hävitama. Peale toortoidu käitlemist pese korralikult oma käed, tööpinnad ning nõud, muud toiduained säilita toortoidust eraldi ning ära taaskülmuta toortoitu.


Toortoit võib olla sinu kassile just õige valik ning varasemalt pirtsakas kass jääb oma järgmist söögikorda suure huviga ootama.

Huvitavat lugemist