Meemeister

E-L 9-19, P 9-17

Meemeister

E-L 9-19, P 9-17

Meemeister

Tere tulemast meemeistrite juurde!

Mesindusega on tegeletud Tahkuranna vallas, Jõumees Aare mesilas aastast 1988. Esialgu oli meil kaks eesti lamavtaru, ajapikku sai tarusid juurde ehitatud ja mesila on praeguseks oluliselt laienenud. Tänaseks päevaks on mesilasperesid tuhande ringis ja mesindamine käib korpustarudes. Mesila peamine eemärk on mee ja mesindussaaduste tootmine. Teiste mesindushuviliste jaoks kasvatame ka mesilasperesid ja mesilasemasid.

Mesilaste pidamine toimub Langstroth-tüüpi korpustarudes. Peamised korjealad jäävad Luitemaa Natura 2000 looduskaitsealadele Pärnumaal, ulatudes nii Tahkuranna kui Häädemeeste valla piiridesse. Korjepiirkonda iseloomustavad looduskaunid rabad ja nõmmed, kus põhiliseks meekorje taimeks on kanarbik. Kanarbikumesi ongi mesila üks tuntuim kaubamärk, mida kord juba maitsnud meesõbrad ikka ja jälle soovivad. Peakorje ajaks kolitakse mesilased erinevatele korjemaadele üle Eesti.

Meie põhitoodang on mesi. Lisaks valmistame ka meepõhiseid tooteid, nagu mesi ingveriga, mesi taruvaiguga ning mesi õietolmu ja taruvaiguga. Samuti pakume viimaste aastate trendiks tõusnud kreemjat mett. Mesindussaadustest on esindatud õietolm, taruvaik ja suir.

Mesila tulevikuplaanides on mesilasperede arvu suurendamine, et rahuldada järjest kasvavat huvi meie toodangu vastu ja hoida kõrgel Eesti mee kvaliteeti.

Parim kvaliteedinäitaja on meie meele antud EPPK Tunnustatud Eesti Maitse Pääsukesemärk.

Mesi Jõumees Aare mesilast ja oled tugev kui karu!

Loe edasi

Jõumees OÜ (Registrikood: 12026565)
Pärnu maakond, Häädemeeste vald, Uulu küla, Uraveere tee 17, 86502