Mööblitööstuse ülejääkidest kotte tootev Trendbag näitab keskkonnasäästlikkuse poolest eeskuju

Kott on lihtne kontseptsioon. Sellega saab asju kanda, see on stiilne ning äärmiselt funktsionaalne ese, mida saab rakendada lõpututel viisidel. Balti Jaama Turu teisel korrusel asuv kotitootja Trendbag valmistab oma kotte aga hoopis ägedamal ja teistsugusel viisil. Kuidas kotte tehakse ning mida müüakse, sellest räägib lähemalt kaupluse juhataja Aldo Vinkel. 

Mis kauplus on Trendbag ning mida te müüte?

Trendbag müüb peamiselt mööblitootmisest ülejäänud kanga- ning nahatükkidest valmistatud kotte. Diivanitele ja tugitoolidele loodud tugevad materjalid jäävad sageli üle, mispärast ei lase me neil prügimäele jõuda, vaid kasutame hoopis tõhusalt ära stiilsete ning ilusate kottide valmistamisel.

Naha ning kanga väljalõikamine ning kottide valmistamine on väga põnev protsess, sest iga päev teed sa midagi uut või tegeled uue väljakutsega. Mööblitööstuses kasutatakse väga kvaliteetseid materjale, sealhulgas nii kunstnahka kui ka pärisnahka. Seepärast on meil ka julge tunne oma kotte valmistada, sest oleme nii materjalide kui oma töö kvaliteedis väga kindlad.

Tootmisprotsess muidugi seda ei võimalda, et jäägid alati täiesti lõpuni ära kasutatakse. Kuigi enamjaolt jääb tõesti järgi vaid tolm, siis suuremad jäänused ladustame alati ära või paneme hiljem uuesti tootmisesse.

Kasutame ka väga häid materjale, mis on tugevad, vastupidavad ning mida on raske katki teha. Sageli tekib meie klientidel probleem – kott kestab väga kaua, katki ei lähe ning tüütab lõpuks ära. Siis soovitame selle lihtsalt ära kinkida ning meie juurest uus haarata, iga kott leiab alati omaniku.

Kuidas Trendbag asutati?

Asutasin kunagi Softrendi mööblitehase, ent andsin selle pojale edasi. Sisuliselt on meil tegu pereettevõttega. Trendbag sai alguse tagasi üle viie aasta tagasi, kui tootmisest ülejääva materjali üleküllusele sobivat väljundit otsisime. Leidsime selle ning ka inimesed, keda see kõnetas. Tegime esimesed sammud ära ning Trendbag võeti vastu suure positiivse vastukajaga.

Mööblitööstuse ülejääkidest kotte tootev Trendbag näitab keskkonnasäästlikkuse poolest eeskuju

Milline on üks Trendbagi klient?

Kuna Balti Jaama Turg on kuum koht, siis mõistagi on see turistide jaoks kindel külastuspaik, kust absoluutselt peab läbi käima. Lisaks väisavad seda inimesed, kes teadvustavad endale, et kusagil Aasias orjatöö tulemusel saadud kott pole õige tee ning eelistavad tootjad, kes inimesi väärtustavad ja töö õiglaselt kinni maksvad.

Meie kotid polegi kõige odavamad, aga oleme hinna osas hea tasakaalu leidnud. Sellega nõustuvad ka meie käsitööst lugu pidavad inimesed.

Millised kotid kõige rohkem kaubaks lähevad?

Trendbagis me partiisid ei tee. Kõik meie kotid on sisuliselt one-off tooted. Mudelid on meil tõesti mõõtude või mahutavuslahenduste poolest olemas, aga tänaval sa täpselt samasugust vastu jalutamas ei näe. 

Paljud kotid on sündinud ka nii, et inimene tuleb meie juurde ning näitab ette armsaks saanud, et kõvasti katki läinud koti. Võtame selle ette, parandame ära ning sellest sünnibki justkui uus mudel.

Populaarseimaks kotiks on laadakott, mis sündis algselt kaminapuude vedamiseks sobilikust kotist. Panime sellele kolm sanga külge ning kuna see on vastupidav, lihtne, tegus ja sobib igale kandjale, siis sai sellest meeletult hea turulkäimise kott.

Suure tähelepanu all on ka nahkkotid, eriti Barbara-nimeline seljakott. Seda saab nelja erinevat pidi kanda ning sinna mahub ilusti sisse ka sülearvuti. Paljud inimesed tulevad kotti tellima teatud funktsiooni jaoks ning need tellimused saavad alati edukalt täidetud.

Miks valisite just Balti Jaama Turu?

Turg on üks selline tõeliselt kuum koht, kindlasti ka turistide mõttes. Usun, et varsti saame neid kindlasti ka jälle näha. Ristteede ning logistika mõttes on Tallinnasse paremat kohta ilmselt raske mõelda, seepärast sai ka siia tuldud.

Milline näeb välja Trendbagi tulevik?

Suurtootjaks me kindlasti saada ei taha, küll aga sooviksime end rohkem näidata. Tahame, et inimesed näeksid mida me teeme. Kindlasti kavatseme olude paranedes väisata rohkem laatasid ja üritusi, kus Trendbagi toodangut demonstreerida. 

Usume, et meie lugu läheb inimestele korda. Fakt, et me ei lase asjadel prügimäele jõuda vaid teeme neist ainukordse ning vastupidava toote kasutades Eesti parimaid õmblejaid ja tehnikaid – see loob tõelist ja asendamatut väärtust.


Vaata ka Trendbagi e-poodi!

Artikkel on valminud koostöös Geenius Meediaga. 

Huvitavat lugemist