Prügi sorteerimine on imelihtne

Meie keskuse sissepääsudes ning galeriides on nüüd olemas prügikastid, mis muudavad prügi sorteerimise imelihtsaks. Eraldi kastidesse saab panna biojäätmed, puhtad pakendid, paberi ning papi ja segaolmejäätmed.

 

Prügi sorteerimine on imelihtne
 

Biojäätmetesse saad panna puu-ning köögiviljad, mida sa pole jõudnud ära süüa. Biojäätmete kasti sobivad ka igasugused pagari-ning lihatooted. Siia võid panna ka määrdunud papi, paberi ning salvrätid. Kasti sobivad veel lisaks puidust söögiriistad ja pulgad. Küll aga ei tohi kasti panna vedelikke (nt lõpetamata kohvijook), kiletatud/vahatatud pinnaga paberit ega tekstiiltooteid.


Prügi sorteerimine on imelihtne
 

Puhta pakendi kasti saad panna tühjad ning puhtad plastpakendid, mahlapakendid, klaasist või metallist joogipurgid. Siia kasti saad panna ka puhtad plastikust söögiriistad ning -nõud. Kui aga oled lõpetanud kohvi joomise ühekordsest topsist, siis palun pane selline tops olmekasti. Puhtasse pakendisse võid panna ka kosmeetika- ja hooldustoodete pudelid.

Pakendi kasti ei sobi panna määrdunud ja pooltäidetud pakendeid.

Papi ja paberi kasti palun pane puhtad pappkastid ja karbid (sh paberist ja papist pakendid), ajalehed, ajakirjad jm puhas paber. Kui sul on kodus seismas raamatud, siis Lõunakeskuses saad need tuua Rimi või Lindexi kaupluste juures olevatesse raamaturiiulitesse.

Kasti ei sobi määrdunud või vettinud papp ja paber, paber mis sisaldab muud materjali (nt foolium), kasutatud pabernõud, jäätise ja kommipaberid ning kasutatud pabertaskurätid.


Prügi sorteerimine on imelihtne
 

Segaolme kasti sobivad määrdunud pakendid, mida ei ole võimalik tühjendada või loputamisega puhastada. Siia kasti võid panna ka ühekordsed söögiriistad, plastist ja tekstiilist tooted, nätsu ning ostutšekid. Segaolme prügikasti võid keskusest lahkudes ära visata ka enda ühekordse meditsiinilise maski.

Palun ära pane segaolmesse kõike seda, mis on sorditav ning sobib teistesse konteineritesse.

Kui oled suur looduse sõber ning pead lugu sorteerimisest ja asjadele uue elu andmisest, siis vaata lisaks siia: astri.ee/roheline.  


 

 

 

Huvitavat lugemist