Sõber Raamat. Kuula lapsega.

Lõunakeskuse algatus, Sõber Raamat, on psühholoogide koostatud audiolugude sari, mis aitab lastel elus ettetulevaid keerukaid olukordi mõista ja nendega toime tulla, olgu mureks kiusamine, õdede-vendade vahelised suhted, üksildus, vanemate lahutus, lähedase kaotus vms. See on biblioteraapia – vaimne ja emotsionaane tugi läbi lugude jutustamise, lugemise ja kuulamise.


Sõber Raamat. Kuula lapsega.


Armastatud lastelood koos spetsiaalsete sissejuhatuste ja kokkuvõtetega on sisse lugenud näitlejad Mirtel Pohla, Harriet Toompere ja Tambet Tuisk. Illustratsioonid on loonud Ilon Wikland, Kaido Ole, Priit Pärn, Marju Tammik ja Anu Samarüütel.

Sarja esimesed viis juttu on: 

  • Piret Jaaks, Emme draakon”. Loo teema: vihaga hakkama saamine, lapse ja vanema suhtlus, täiskasvanu vastutus viha eest.
  • Jakob ja Wilhelm Grimm, Hunt ja seitse kitsetalle. Loo teema: headus ja pahatahtlikus, lootusetust olukorrast pääsemine, nupukus, noorem vend/õde olemine.
  • Toomas Pikhof, Kuu usk ehk kuidas kuusk endale nime sai”. Loo teema: sõprus, kiusamine ja tõrjumine, erinevuste sallimine, tegude positiivsed ja negatiivsed tagajärjed.
  • Aidi Vallik, Roosi ja emme. Loo teema: erinevad situatsioonid elus, vanema uus partner/elukaaslane/kasuvanem.
  • Aidi Vallik, “Seebu Maailm”. Loo teema: vanemate lahkuminek, armastus, kurbus, kurbusega hakkama saamise viisid.


Sõber Raamatut saab kuulata Soundcloudis, varsti ka Youtube's ning Spotify’s.

Audiolugudele on ka lisa tulemas, uute paladega rõõmustame juba suve lõpu poole.

Sõber Raamat. Kuula lapsega.

Huvitavat lugemist