Tutvu käsitöökaupleja Irina Sisaskiga

Balti Jaama Turu teisel korrusel tervitavad külastajaid mitmed käsitööpoed, mille mitmekesine assortii kõnetab ilmselt iga käsitööhuvilist. Kui hing ihkab aga kvaliteetsete kudumite järgi, siis tuleb sammud seada just Irina Sisaski laua poole. Kiiretest aegadest hoolimata vestlesime Irinaga põgusalt tema kirest ning poest.

Milles teie käsitöö seisneb ning mida te müüte?

Eeskätt tegelen ma omaloominguga, ise õmblen, koon ning valmistan. Kuna õppisin õmblemist väga kaua ning olen 8 aastat New Yorgi ja 3 aastat Londoni moetööstuses töötanud, siis on kudumine mulle väga südamelähedaseks saanud.

Kuidas ning millisel moel kudumid valmivad?

Lühidalt öeldes tuleb kõik intuitiivselt ning loomeprotsessi käigus. Viibin ise justkui kogu aeg loomingu sees ning see annab mulle indu erinevate disainide, mudelite ning tootmisviiside tegemiseks. 

Praegu koon näiteks väga palju talvemütse ning kindaid. Kuna kõik on ikkagi käsitöö, siis võtab ühe paari kudumine aega ikka päevakese.

Kust tuli idee oma kudumipood luua?

Varasemalt olin väikekaupmees ning võtsin turul ainult ühe koha. See oli siis sügistalvine aeg ning ma esindasin pelgalt oma kudumeid. Siis hakkas müük aga edenema ning nüüd läheb juba Balti Jaama Turul neljas aasta seda teha, ühtlasi on suuremaks muutunud ka tema müügikoht.

Milline on Teie kudumipoe klient?

Lühidalt võib öelda, et kliendiks on üks täiesti tavaline ja tore Kalamaja piirkonna elanik. Tagasisidet on neilt tulnud päris palju ning alati positiivses võtmes. Meile kirjutatakse mulle päris palju ning alati tullakse ka meelsasti meie juurde tagasi, et midagi muud osta. Kui mitte endale, siis vähemalt kellelegi teisele kingiks. Ka püsikliente on palju.

Mida ostetakse kõige rohkem? Mida meeldib Teile endale kõige rohkem teha?

Praegu on number üks tooteks peapaelad. Need on parasjagu moes ning kliima on samuti olnud selline ettearvamatu, päris talve pole olnud ning ei teagi, et kas üldse tuleb. Seepärast pakuvadki ilusad ja villased peapaelad kena kompromissi soojuse ja mugavuse vahel. 

Endale meeldib kõige rohkem kududa suuri asju. Näiteks kardigane, mantleid ja muud säärast, ent neid on kahjuks raske müüa. Need sobivad pigem butiigikaubaks.

Miks valisite just Balti Jaama Turu?

Oh, mulle meeldis Balti Jaama Turg isiklikult väga. Kuna olen väga palju välismaal elanud ja töötanud, siis võin kindlalt väita, et tegu on väga kaasaegse ning tasemel keskusega. Ühtlasi meeldis see väga ka mu noortele sugulastele ja tuttavatele. Positiivsed emotsioonid on võtmesõna.

Millised on tulevikuplaanid?

Sel aastal andis kriis tõsiselt tunda, ent nüüd on hammasrattad jälle käima läinud ning müük edeneb taas. Peatselt on aga oodata kena kevad-suve kollektsiooni!


Artikkel on valminud koostöös Geenius Meediaga.

Huvitavat lugemist