UUDIS

Sõber Raamat. Kuula lapsega. Jaga

Sõber Raamat on psühholoogide koostatud audiolugude sari, mis aitab lastel elus ettetulevaid olukordi mõista ja nendega toime tulla. 

🎧 Sõber Raamatut saab kuulata järgmiste platvormide kaudu: YouTube, Soundcloud ja Spotify.

Lood aitavad lastel mõtiskleda järgmiste teemade üle: unistuste täitumine, vapruse leidmine, sõprus, erinevuste sallimine, vennaks või õeks olemine. Samuti on siin lugusid, mis puudutavad keerulisemaid teemasid nagu: kiusamine, üksildus, vanemate lahutus, lähedase kaotus jmt.

Sõbrapäevakuul üllatab Sõber Raamat viie uue looga! 🥰

  • Kristi Kangilaski “Kõige Õigem”. Lugu käsitleb teemasid nagu enda ja teiste erinevuste aktsepteerimine, sallivus, minapildi areng.
  • Triinu Laan „Luukere Juhani juhtumised“. Loo teemad on sõprus, õigus elada enda elu soovitud moel, vanavanemate vananemine, leppimine kaotuse ja surmaga.
  • Mari Karilaid „Nii ongi, mu kullake“. Loo teemad on ebaõigluse tunne, jonn, raskuse tunne kurgus või südames.
  • Gertrud Martin, “Kalur ja Poiss”, esimene lugu. Selle jutustuse peategelane on kaheksaaastane Gunnar. Esimene osa peatub igavuse ja sellega toimetuleku teemal.
  • Gertrud Martin, “Kalur ja Poiss”, teine lugu. Teises osas on Gunnaril ja tema heal sõbral Oliveril midagi väga riskantset plaanis. Loo teemad: riskimine, katsetamine, vargus, täiskasvanu soe ja toetav reaktsioon.

🎙️ Armastatud lastelood koos spetsiaalsete sissejuhatuste ja kokkuvõtetega on sisse lugenud näitlejad Mirtel Pohla, Harriet Toompere, Piret Kalda ja Lenna Kuurmaa. 

🎨 Illustratsioonid on loonud Ilon Wikland, Kaido Ole, Priit Pärn, Marju Tammik, Anu Samarüütel, Catherine Zarip, Kertu Sillaste, Kätlin Kaljuvee, Madis Ots, Piret Vapajeva, Kristiina Zadin, Veiko Tammjärv, Elina Sildre, Jaan Rõõmus, Britt Samoson ja Kristi Kangilaski.

Kõiki lugude jaoks valminud joonistusi saad vaadata SIIT.

💛 Sõber Raamat, see on biblioteraapia – vaimne ja emotsionaane tugi läbi lugude jutustamise, lugemise ja kuulamise.